Fifi ngjitet në tavolinën e jurisë dhe i drejtohet publikut në DWTS: Më votoni sepse juria nuk po më do

Këngëtarja Filloreta Raçi – Fifi la gjurmë të padiskutueshme në natën e fundit të spektaklit “Dancing With The Stars” me vallëzimin e saj emocional dhe plot energji.

Artistja e njohur shqiptare, e cila njihet për zërin e saj të fuqishëm dhe këngët e thella, tregoi se edhe hapat e vallëzimit i sheh po aq mirë sa notat e muzikës.

Ndërsa përballet me një sërë sfidash në këtë kompeticion të vallëzimit, Fifi ka marrë komplimente të shumta nga publiku dhe fansat për aftësitë e saj të reja në pistën e vallëzimit.

Ndonëse ka marrë vëmendje pozitive, gjatë natës së performancës, komentet e jurisë së përbërë nga katër anëtarësh nuk ishin të gjitha lavdëruese.

Pas votimit dhe komenteve të jurisë, Fifi mori një qëndrim të guximshëm. Ajo shkoi drejt tavolinës së jurisë dhe, në një akt provokimi dhe sfide, u ngjit sipër saj, dhe u bëri thirrje të pranishmëve në sallë që ta votojnë atë dhe partnerin e saj, balerinin e talentuar Graciano. Kjo veprimtari nga Fifi u shfaq si një formë proteste ndaj asaj që ajo e ndjente si një mungesë mbështetjeje nga ana e jurisë.

“Nanusha më votoni, pasi nuk po më do juria”, tha Fifi, duke shprehur bindjen e saj se vota e publikut është jetike për të vazhduar rrugëtimin në këtë garë të njohur.