Fernandes dëshiron trofe me Unitedin, jo gola personal

Bruno Fernandes thotë se fitimi i trofeve me Manchester Unitedin është prioritet për të dhe jo shënimi i golave, duke e bërë të qartë sezonin zhgënjyes të skuadrës së tij.

Portugezi e realizoi njërin nga tre golat e Djajve të Kuq në fitoren prej 3-0 ndaj Brentfordit që shënon ndeshjen e fundit sezonale të Old Trafford.

Unitedi nuk do të arrijë të kualifikohet në Ligën e Kampionëve për sezonin e ardhshëm, meqenëse janë pesë pikë prapa Arsenalit dhe i kanë vetëm dy xhiro për t’i zhvilluar, derisa rivalët e tyre kanë zhvilluar nga dy ndeshje më pak.

Mesfushori i ka shënuar 10 gola në Ligën Premier këtë edicion, mirëpo thotë se kjo nuk ka rëndësi për të.

“Ka kaluar kohë e gjatë prej se kam shënuar. Nuk ka dyshim se jam i gëzuar, por këta numra nuk kanë rëndësi për mua. Dua të siguroj numra trofesh dhe jo të golave”, është shprehur Fernandes për Sky Sports.