Euro 2024: Përcaktohen vazot – kush mund të jenë kundërshtaret e Kosovës në kualifikuese?

Tashmë janë përcaktuar vazot për shortin e kualifikueseve për Euro 2024.

Pas Kupës së Botës 2022, Euro 2024 është kompeticioni i radhës nga i cili janë kthyer sytë.

Me përfundimin e kampanjës së Ligës së Kombeve, tashmë skuadrat kanë mësuar se nga cila vazo do të tërhiqen në short, përcjell lajmi.net.

Kosova do të jetë pjesë e vazos së katërt, ku janë edhe kombëtare si Greqia e Turqia.

Shqipëria në anën tjetër është pjesë e vazos së tretë. Një përballje mes Kosovës dhe Shqipërisë është e mundur.

Më poshtë lajmi.net jua përcjell të gjitha vazot. Kosova, si pjesë e vazos 4, do të ketë nga një kundërshtar prej secilës vazo – varësisht nga shorti. /Lajmi.net/