Është publikuar prej vetëm dy ditësh në Netflix, “Hit Man” po llogaritet tashmë si një prej filmave më të mirë të vitit

“Hit Man” është një film i ri i Netflix me Glen Powell, i cili u publikua dy ditë më parë dhe tashmë po cilësohet si më i miri i vitit.

Ylli i “Top Gun: Maverick” dhe “Anyone But You” portretizon Gary Johnson, një profesor universiteti në Hjuston, i cili bën një jetë mjaft të zakonshme derisa një kthesë e papritur e kthen atë në diçka shumë më të madhe.

Në film, i cili është frymëzuar nga një person real, puna e përditshme e Gary është ajo e një profesori, ndërsa kohën e lirë e kalon duke punuar në polici duke u shtirur si një vrasës me pagesë.

Ashtu si në film, Gary Johnson në jetën reale ishte mjeshtër i maskimit, duke hulumtuar dhe përshtatur një “vrasës” të ndryshëm për çdo objektiv.

Regjia e komedisë dramatike u bë nga Richard Linklater, ndërsa rolet u luajtën nga: Adria Arjona, Austin Amelio, Molly Kate Bernard, si dhe Evan Holtzman.

Ka një vlerësim prej 7.2 nga 10 në IMDb, 97 për qind në Rotten Tomatoes dhe 3.4 në Google Ratings.

Kritiku i ABC News, Peter Travers e karakterizoi filmin si një nga më të mirët e vitit, duke thënë: “Pa përdorur spoilerët, do të thosha të shkoni në një nga filmat më të mirë të vitit pa paragjykime, ai që do t’ju mbajë të rrotulloheni në jetën tuaj. kokën me një buzëqeshje që nuk ndalet”.

Forbes deklaroi se pavarësisht entuziazmit të tij, “filmi është shumë i keq”, dhe kritiku i The Guardian deklaroi se “Hit Man” është një thriller komedi tërësisht argëtues.