Emily Ratajkowski thotë se ajo u sulmua seksualisht nga një fotograf

Emily thotë se u sulmua seksualisht nga një fotograf gjatë një fotosesioni lakuriq më 2012, katër vjet para se ai të botojë një libër me imazhet e saj lakuriq pa pëlqimin e saj.

Emily Ratajkowski ka zbuluar se ajo ishte sulmuar seksualisht nga një fotograf gjatë një fotosesioni lakuriq në shtëpinë e tij në Catskills më 2012, shkruan DailyMail.

Në një pjesë të shkruar për The Cut, modelja tani 29-vjeçare kujtoi udhëtimin në shtëpinë e Jonathan Leder për të pozuar për një fotosesion të papaguar të organizuar nga agjenti i saj në atë kohë, duke dhënë detaje se si ai e fotografoi atë nudo dhe në të brendshme gjatë një mbrëmje, para se ta sulmonte më vonë ndërsa ishin ulur së bashku në shtratin e tij.

Gjatë rrëfimit, Ratajkowski, e cila ishte 20 vjeçe në atë kohë, kujtoi se kishte pirë shumë verë të kuqe gjatë xhirimit dhe vë në dukje se ajo ishte ‘shumë, shumë e dehur’ deri në fund të natës.

“Isha e ftohtë, duke u dridhur dhe u struka nën një batanije,” shkroi ajo. ‘Jonathan dhe unë ishim në shtratin e tij dhe struktura e ashpër e xhinseve të tij u fërkua me këmbët e mia të zhveshura.’

Ratajkowski përshkroi se si Leder filloi ta pyeste për ‘të dashurit’ e saj, dhe ajo tha se ‘kujtohet duke folur shumë … për historinë e saj të takimeve’, ndërsa ‘në mungesë më fërkonte këmbët me njëra-tjetrën dhe pranë tij për ngrohtësi’.

‘Ai më tha se i pëlqente “ajo gjëja e këmbës që po bën”, dhe më kujtohet ky moment më qartë se çdo gjë tjetër”, shkruan ajo.

“Shumica e asaj që erdhi më pas ishte një turbullirë përveç ndjenjës,”, vazhdon Ratajkowski. “Nuk mbaj mend të jemi puthur, por mbaj mend që gishtat e tij papritmas ishin brenda meje. Gjithnjë e më shumë dhe i shtynte ashtu sikur askush nuk më kishte prekur më parë ose më ka prekur që atëherë”.

Ajo tha se kishte dhimbje, andaj i largoi gishtat me forcë dhe nuk tha asnjë fjalë, pastaj ishte ngritur papritmas dhe u turr në errësirë lart shkallëve.

Kur u kontaktua nga The Cut, Leder mohoi pretendimet e Ratajkowskit, duke thënë se ata ishin ‘shumë të qetë dhe fëminorë.

Leder përmendi rastet kur Ratajkowski kishte pozuar lakuriq edhe më parë dhe tha se askush nuk do të besojë se është viktimë.

Pas incidentit në divan, Ratajkowski thotë se ajo shkoi për të fjetur në dhomën ku ata kishin filluar xhirimet, duke kujtuar se ajo ishte ‘hutuar se pse Jonathan ishte larguar pa asnjë fjalë dhe e tmerruar që ai do të kthehej’.

Të nesërmen, ajo tha se u zgjua dhe u vesh shpejt dhe vuri re se duart po i dridheshin.

‘Në katin e poshtëm, Jonathan po bënte kafe, dhe grimieri ishte tashmë i ngritur dhe i veshur dhe i ulur, Jonathan nuk reagoi shumë për ardhjen time. “Ju doni kafe?” ai pyeti. “Sigurisht”, unë u largova me gjysmë zemre, duke hapur Instagramin.

Edhe pse është hera e parë që Ratajkowski bën akuzat për sulm kundër Leder, ajo më 2016 tha se fotografi kishte botuar një libër me imazhet nudo që ai bëri për modelen dhe aktoren.

Loading...