Sport Edhe pas tre vitesh, Coutinho vazhdon ta mbajë dhuratën e çmuar që...

Edhe pas tre vitesh, Coutinho vazhdon ta mbajë dhuratën e çmuar që ia bëri Messi

Philippe Coutinho ende mban byzylykun me fat që Lionel Messi i dha tre vjet më parë te Barcelona.

Argjentinasi iu dha për herë të parë byzylyku ​​nga gazetari Rama Pantarotto pasi humbi një penallti në barazimin 1-1 të Argjentinës me Islandën në qershor të vitit 2018.

Më pas, legjenda e futbollit e mbajti atë, duke e vënë rreth kyçit të këmbës, gjë që e mahniti Pantarotton kur u takuan përsëri pasi Argjentina mundi Nigerinë në të njëjtin muaj.

Philippe Coutinho still wears the lucky bracelet Lionel Messi gave him

Magjia e fatit i përkiste nënës së Pantarottos, por Messi ishte gati t’ia dhuronte atë Coutinhos, i cili në atë kohë po luftonte për një formë më të mirë te  Barça në vitin 2019.

Dhe duket se edhe tani, sulmuesi brazilian e çmon byzylykun siç e paraqiti në në prezantimin te Aston Villa.

Ai do të jetë në urdhra të ish -bashkëlojtarit te Liverpooli, Steven Gerrard, që është trajner aktual i Villas.

Philippe Coutinho training with Aston Villa

Coutinhos i është bashkuar edhe ish-mbrojtësi i majtë i Barcelonës, Lucas Digne, para pak ditësh.

Gerrard konfirmoi se dyshja janë të dy në dispozicion për të luajtur kundër Manchester United në shtëpi të shtunën.