Dy viktima të reja nga COVID-19 në Serbi

Në Serbi gjatë 24 orëve të fundit kanë vdekur dy persona nga sëmundja COVID-19, që e shkakton koronavirusi i ri.

Sipas të dhënave të Ministrisë së Shëndetësisë së Serbisë, që janë publikuar të dielën, numri i përgjithshëm i viktimave në këtë vend ka arritur në 230.

Numri i rasteve të reja të të infektuarve me koronavirusin e ri është 114, duke e çuar numrin e përgjithshëm në 10,610.

Në spitalet e këtij vendi janë trajtuar 764 pacientë dhe prej tyre 4,713 janë shëruar.