Dy persona nga Struga arrestohen për gjueti pa leje

Nga MPB njoftojnë se gjatë ditës së djeshme në fshatin Veleshtë të Strugës, janë privuar nga liria A.M.(32) dhe D.R.(21), të dy nga fshati Belica e Poshtme e Strugës, për gjueti të paligjshme, përcjell TV21. Nga MPB thonë se pas dokumentimit të plotë të rastit, ndaj tyre do të bëhet kallëzim përkatës.

“Ata janë kapur në gjueti të paligjshme, në afërsi të zonës “Mali i Begut”, në afërsi të fshatit Delogozhdë, dhe gjatë kontrollit të automjetit të pasagjerëve “Golf”, me të cilin transportoheshin, policisët gjetën dhe morën një pushkë për të cilën nuk kishin dokumente përkatëse dhe gjahun që kishin bërë”, thonë nga MPB.