DPHM: Gjatë ditëve në vijim, reshje shiu dhe borë në viset malore

epa08587385 A man wearing a protective face mask rides a bicycle as people holding umbrellas cross a street on a rainy day in Skopje, North Macedonia, 06 August 2020. Rains have hit North Macedonia for the last three days with temperatures falling down to 20 degrees Celsius. EPA-EFE/GEORGI LICOVSKI

Përgjatë Vardarit dhe në pjesët lindore nesër do të fryjë erë e përforcuar veriperëndimore. Të shtunën moti do të jetë kryesisht i vranët, ndërsa të dielën dhe të hënën paradite do të ketë kushte për reshje të përkohshme të shiut.

Siç paralajmërojnë nga DPHM, në male dhe në viset më të larta reshjet do të jenë kryesisht të borës ku do të formohet shtresë dëbore.