Ditë zie për muzikën shqiptare, vdes këngëtari i njohur

Sot ka ndërruar jetë këngëtari i njohur kosovar.

Këngëtari i njohur për publikun shqiptar Irfan Blakçori ka ndërruar sot jetë në moshën 62 vjeçare, shkruan lajmi.net.

Këtë lajm të hidhur e kanë bërë të ditur miqtë dhe familjarët e tij përmes rrjetit social Facebook.

Blakçori bëri publikun për vete me zërin unik dhe tekstet e bukura që shkruante, ndër këngët e tij më të njohura ishin “Zogu i plagosur”, “Antigona”.