Demiri i Lëvizjes BESA reagon pas shpalljes së koalicionit ASH – Alternativa

Antari i kryesisë të Besës, Abdush Demiri ka reaguar pas shpalljes së koalicionit dypalësh ndërmjetë ASh dhe Alternativës.

“Me daklaratën e sotme të Selës, nuk u bashkua “opozita shqiptare”, por u bashkuan partitë qeveritare të cilat mandatin e BDI-së në qeveri (2016-2020) e ndanë për gjysmë. Gjysmën e mandatit BDI-së i shërbeu ASH-ja dhe gjysmën tjetër Alternativa. Sot koalicionuan këto dy parti, që me veprimet e tyre dëshmojnë qart se janë dorë e zgjatur e BDI-së. Opozita e vërtetë shqiptare vazhdon të mbetet e çiltër. Ajo është vetëm Lëvizja BESA! Koha për veprim!” shkruan Demiri./Tetova1