De Ligt ka edhe tri vite kontratë të mbetur te Juventus

Mbrojtësi i Barcelonës, Matthijs de Ligt shihet si ‘shënjestër’ e Barcelonës.

Pavarësisht që bëri 69 paraqitje me “Bianconerët”, qendërmbrojtësi ende nuk ka arritur të shkëlqejë në Torino, transmeton lajmi.net.

Shkaku i pandemisë së COVID-19, Juventus do konsiderojë oferta për lojtarët e ekipit të parë gjatë verës.

Sipas El Chiringuito, Barcelona do provojë të negociojë me 21-vjeçarin në fund të sezonit.

Problemet e Barcelonës janë të dokumentuara mirë, andaj janë të hapur për shitjen e disa lojtarëve dhe për shkëmbim.

De Ligt ka edhe tri vite kontratë të mbetur te Juventus.