David Beckham i bën vizitë befasuese 70-vjeçarit të sëmurë me kancer

David Beckham me zemër të madhe, kohën e tij të lirë në të hënën e Pashkëve, vuri në dispozicion për t’i bërë vizitë befasuese te një i sëmurë me kancer, në shtëpinë e tij në Oxfordshire, shkruan DailyMail.

Ish-mesfushori i Manchester United dhe Anglisë është në karantinë me gruan Victoria dhe tre nga katër fëmijët e tyre, ndërsa Britania hyri në një javën e katërt të bllokimit në luftën kundër koronavirusit.

Por ai bëri një paraqitje të rrallë jashtë terrenit të shtëpisë së tyre në Cotswold për të vizituar David Roberts, në shtëpinë e tij në Abingdon, afër Oksfordshire, cilin e la pa fjalë.

Beckham e kishte të vështirë t’i respektonte rregullar e distancës sociale, të vendosura nga Organizata Botërore e Shëndetit, derisa përshëndeti 70 vjeçarin, një përkrahës të rivalit të ashpër të Manchester United, Liverpool.

Vizita ishte e gjitha pjesë e një iniciative bamirësie të organizuar nga Age UK, me ish-futbollistin që mbërriti në 10:15 të mëngjesit.

Duke folur për takimin e tij të befasishëm me Beckham, pensionisti pranoi se i ishte thënë që të priste një vizitë nga një “njeri i famshëm i profilit të lartë” – por nuk e kishte idenë se do të ishte legjenda e Anglisë.

Ai i tha Oxford Mail: ‘Davidi ishte në derën time në kohë. E tëra që mund të mendoja të thosha ishte: “Përshëndetje, si jeni?”

“Ai është një djalë i dashur, ne biseduam për atë që do të ndodhë me futbollin e këtij sezoni, Manchester United dhe gjithashtu mua duke qenë një përkrahës i Liverpoolit. Ai gjithashtu dha një thes të mirë (udhqim) për mua dhe familjen time ‘.

David, i cili ka luftuar për kancerin për tre vjet, jeton në Abingdon me gruan dhe djalin e tij të rritur, dhe ai pranoi se ata meritonin  trajtim të njëjtë për të ndihmuar atë gjatë sëmundjes së tij.

Ai shtoi se është operua nga kanceri në dhjetor dhe po vazhdon të luftojë me atë sëmundje.