Cili prej familjarëve po ndërhynë mes Kushtrimit e Leartës?

Learta Jakupi është reja e famshme e këngëtares së njohur Shyhrete Behlulit.

Një femër mjaft e bukur dhe e edukuar që ka arrit të rrëmbejë vëmendje jashtëzakonisht të madhe, shkruan “Kosovarja”.

Muaj më parë, madje e dëshmoi se është e gatshme të sjellë edhe bashkëpunimë të bukura së bashku me vjehrren.

Learta po ashtu cilësohet edhe si një nuse e traditave ku jo rrallë herë është paraqitur me veshje të veçanta tradicionale.

Ajo ndanë raporte shumë të mira me gjithë familjarët. Vlen për tu theksuar edhe raporti i saj i afërt me kunatin Lumin, ku mund ta vëreni edhe në këtë imazh.

Është Lumi ai që është ulur mes çiftit, ku Learta vërehet se e konsideron si një vëlla të sajin të cilën e ka bërë të ditur mjaft shpesh në intervistat e saja./Kosovarja/.