Chuck Norris mori pjesë në protestat në Capitol?

Aktori thotë se nuk ka “asnjë vend për dhunë të çfarëdo lloji në shoqërinë tonë” pasi imazhi i një personi të ngjashëm ne të ndezi spekulime për Chuck Norris, shkruan The Guardian, transmeton lajmi.net.

Aktori i “Hollywood-it”, legjenda e arteve marciale dhe meme e rastit, ka mohuar publikisht të ketë qenë në trazirat e javës së kaluar në Capitol pasi imazhet qarkulluan në internet që tregonin një burrë me një ngjashmëri të jashtëzakonshme.

“Nuk isha unë dhe nuk isha atje. Nuk ka vend për asnjë lloj dhune në shoqërinë tonë. Unë jam dhe gjithmonë do të jem për Ligjin dhe Rendin, “shkroi aktori në Twitter, duke mbajtur një qëndrim për të cilin karakteri i tij zbatues i ligjit në Walker, Texas Ranger, mund të ketë qenë krenar.

Menaxheri i Norris, Erik Kritzer, e mbështeti atë, duke i thënë Associated Press të martën se ylli i njohur për konservatorizmin e tij nuk ishte i pranishëm në trazirat e javës së kaluar, ku pesë njerëz vdiqën.

“Chuck mbetet në poligonin e tij në Teksas, ku ai ka qenë me familjen e tij,” tha Kritzer. Ai e pranoi që burri i fotografuar dukej disi si Norris por shtoi: “Chuck është shumë më i pashëm”.

Konfuzioni lindi në fillim të kësaj jave kur një selfie e një burri me formën e fytyrës dhe mjekrës së prerë si Norris filloi të bëhej trend në internet.

Norris, i cili mbështeti Donald Trump më 2016, ka ngritur më parë alarmin rreth komploteve për të marrë pushtetin, duke pretenduar më 2015 se qeveria federale po synonte të merrte Teksasin.

Norris luajti ligjëruesin e karatesë për arte marciale Cordell Walker në Walker, Texas Ranger, i cili konkurroi në CBS nga 1993 më 2001.