“Çelet” Baton Haxhiu dhe flet për Hashim Thaçin, tregon biseden e fundit nga qelia, ja për çfarë biseduan ata

Ka disa muaj qa ish-presidenti i vendit, Hashim Thaçi është në burgun e Hagës, së bashku me Krasniqin, Selimin dhe Veselin.

Pavarësisht kërkesave të avokatëve që ata të lirohen me kusht një gjë e tillë nuk u pranua nga Specialja.

Ish-presidenti i vendit njihet që ka një pajtueshmëri me Baton Haxhiun, këtë Thaçi e ka cekur disa herë në intervista, shkruan “Bota sot”.

Së fundmi Haxhiu ishte i ftuar në emisionin Zonë e Lirë në Tv Klan, në të cilen është pyetur nëse ka biseduar së fundmi me Thaçin.

Haxhiu u shpreh që po ka biseduar mirëpo që nuk mund të flasin shumë pasiqë telefoni është nën përgjime gjatë gjithë kohës.

Ai shton që Thaçi në Hagë është duke lexuar libra dhe se kushtet janë të rehatshme, ai në dhomë ka një televizor.

Video e plotë