Klubeve italiane u ndalohen ushtrimet deri më 13 prill

Qeveria e Italisë ka nxjerr një dekret të ri duke i ndaluar stërvitjet në qendrat sportive për atletët profesionistë të paktën deri më 13...

Lojërat Mesdhetare Oran 2021 shtyhen për një vit

Komiteti Ndërkombëtar i Lojërave Mesdhetare (ICMG) dhe Qeveria e Algjerisë kanë marrë vendim për të shtyrë për një vit Lojërat Mesdhetare të Omanit. Lojërat Mesdhetare...

Pogba këshillohet të shkojë në Juventus: Atje është Ronaldo

Ish-bashkëlojtari i Paul Pogbas në Kombëtaren e Francës, Bacary Sagna, beson se ylli i Manchester Unitedit ka më shumë gjasa të shkojë në Juventus...

Van Dijk e emëron Messin si kundërshtarin më të vështirë për ta mbrojtur

Qendërmbrojtësi i Liverpoolit, Virgil van Dijk, e ka emëruar yllin dhe kapitenin e Barcelonës, Lionel Messin, si kundërshtarin e tij më të vështirë që...

Sa para po shpëton Barcelona pas uljes së pagave të lojtarëve

Futbollistët e Barcelonës janë pajtuar t’u ulen pagat për 70 për qind. Kjo marrëveshje do t’i ndihmojë klubit t’i kursejë 32 milionë euro në...

Igli Tare: Duhet ta vazhdojmë sezonin për t’i respektuar të vdekurit

Drejtori sportiv i Lazios, Igli Tare, beson se do të ishte një fatkeqësi e madhe nëse sezoni 2019/20 i Serisë A anulohet për shkak...

Premierliga do ta rinisë sezonin në maj për t’i shpëtuar 850 mln euro

E përditshmja britanike, DailyMail, raporton se Premierliga synon ta rinisë kampionatin në javën e parë të majit me ndeshje prapa dyerve të mbyllura, në...

“Kane s’duhet të kritikohet për sinqeritetin”

Ish-sulmuesi i Tottenhamit, Gary Lineker, beson se Harry Kane s’duhet të kritikohet pse ishte i sinqertë kur e pranoi se mund të vendosë të...

Messi zgjedh 15 talentet e futbollit nga të cilët pret shumë

Ylli dhe kapiteni i Barcelonës, Lionel Messi, i ka emëruar 15 talentet më premtuese në botën e futbollin për momentin, duke treguar kështu se...

Guardiola: Do të kthehemi më të fortë dhe pak më të shëndoshë

Trajneri i Manchester Cityt, Pep Guardiola ka thënë se po i mungon shumë futbolli, por ka cekur rëndësinë e qëndrimit në shtëpi gjatë krizës...

Opinione