‘Grand Slami’ i Hungarisë: Eliminohen Nora Gjakova dhe Flaka Hoxha

Janë eliminuar Nora Gjakova dhe Flaka Hoxha në Grand Slamin e Hungarisë. Të dy xhudistet kanë garuar në kategorinë deri në 57 kilogramë, shkruan lajmi.net. Hoxha...

Lista e Barcelonës për ‘El Clasicon’ kundër Real Madridit

Të shtunën zhvillohet derbi më i madh i futbollit në botë. Barcelona në ‘Camp Nou’ pret rivalët e Real Madrid, për të zhvilluar ‘El Clasicon’. Të...

Crespo zgjedh mes Messit dhe Ronaldos

Hernan Crespo ka thënë se preferon se Lionel Messi para Cristiano Ronaldos. Kjo dyshe ka më shumë se një dekadë që kanë ngritur një debat...

Sonte Turqi – Kosovë, vashat ‘Dardane’ luajnë për fitore

Kombëtarja e Kosovës për femra ka arritur mbrëmë në Turqi ku sot do të zhvillohet ndeshja në kuadër të kualifikimeve për Kampionat Evropian, përcjell...

Asgjë dramatike në matjet e fundit para luftës Khabib – Gaethje

Nuk ka pasur asgjë dramatike gjatë matjeve të fundit të Khabib Nurmagomedov dhe Justin Gaethje, para luftës së tyre për titullin UFC 254. Khabib dukej...

Trajneri i Portos: Guardiola shfaqi anën e tij të keqe, fjalët e tij nuk...

Ka qenë me të vërtetë e tensionuar ndeshja e së mërkurës mes Manchester Cityt dhe Portos. Skuadra angleze ishte në disavantazh në fillim të ndeshjes,...

Juventus nuk do t’i bashkohet garës për Traoren

Adama Traore nuk do të transferohet te Juventus. Sipas Calciomercato, Juventus nuk do t’i bashkohen garës për transferimin e anësorit të Wolves, përcjell lajmi.net. ‘Bianconerët’ kanë...

Virxhil Van Dajk, humb edhe “EURO 2021”?

Sezoni për Virxhil Van Dajkun mund të quhet i përfunduar, por mbrojtësi holandez rrezikon të humbasë edhe Europianin e verës së ardhshme, pasi dëmtimi...

Werder Bremen konfirmon një rast me COVID-19 në skuadër

Skuadra gjermane përmes një komunikate ka bërë të ditur se një futbollist i tyre ka dalë pozitiv në COVID-Kjo është mësuar pas testimeve të...

A do të luajë CR7 kundër Barcelonës? Këto janë të rejat e fundit

Për ‘Zonjën e Vjetër’, ka shpresë për rikthimin e Cristiano Ronaldos ndaj Barcelonës dhe Lionel Messit, në garën elitare për klube evropiane. Juventus dhe Barcelona...

Opinione