Khabib fiton me nokdaun, bëhet kampion i padiskutueshëm në UFC

Njëra ndër ndeshjet më interesante në UFC, pra në sporte luftarake të kombinuar në kategorinë e lehtë në mes të Khabib dhe Gaethje ka...

Inter kthehet te fitoret, mposht Genoan në udhëtim

Inter është kthyer në rrugën e fitoreve. Skuadra e Inter ka shënuar fitore të lehtë në përballjen me Genoa, shkruan lajmi.net. ‘Zikaltrit’ e Antonio Conte kanë...

ZYRTARE: Fadil Rama jep dorëheqje nga pozita e trajnerit të Drenicës

Fadil Rama dhe KF Drenica kanë ndarë rrugët. Kryetrajneri i Drenicës, Fadil Rama, ka ndarë rrugët me skuadrën nga Skënderaj. Faqja zyrtare e Drenicës bën të...

El Clasico është e “bardhë”

Real Madridi e ka mposhtur me rezultat 1-3 Barcelonën në Camp nou të Barcelonës për ta fituar El Clasicon e parë të sezonit të...

Bayern, edhe një fitore me goleadë

Bayern ka arritur një fitore me goleadë sonte kundër Eintracht Frankfurt duke e mposhtur atë në Allianz Arena me rezultat 5-0 Bayern Munchen ka fituar...

Robin Krasniqi tregon rrugën e tij si kampion, nga lufta e UÇK deri me...

Boksieri kosovar, Robin Krasniqi, i cili është kampion në IBO dhe në Interim WBA ka postuar një status të gjatë ku ka treguar për...

Në vend se të ishte i izoluar dhe larg të tjerëve, Ronaldos i bëjnë...

Doli pozitiv sa ishte me Portugalinë, vazhdon të jetë edhe sot pozitiv në Torino. Ronaldo ka humbur sfidat e fundit të Juventusit për shkak të...

Pirlo gëzon Dybalan, ia konfirmon pozitën e titullarit ndaj Veronas

Andrea Pirlo ka dhënë lajme të mira për Paulo Dybala. Ylli argjentinas i Juventus, Paulo Dybala do të jetë startues në ndeshjen që ‘Zonja e...

Reagim i shpejtë i Barcelonës, barazon Ansu Fati

Barcelona ka reaguar shumë shpejtë në ndeshjen ndaj Real Madrid. Ishte një gol i shpejtë i Real Madrid me Fede Valverde që i dha epërsinë...

Zhbllokohet ‘Clasico’, Real Madrid merr epërsinë

Është zhbllokuar sfida mes Barcelonës dhe Real Madridit. Real Madrid ka arritur që pas vetëm pesë minutave ta zhbllokojë sfidën kundër Barcelonës, shkruan lajmi.net. Mjaftuan pak...

Opinione