Pas 51 viteve thyhet ky rekord në Bundesligë

Në ndeshjen Borussia Dortmund dhe Leipzig (3:3) në Bundeslig është thyer rekordi nga viti1968. Jadon Sancho e shënoi golin e tretë për Borussian në...

Katalonasit kërcënojnë me ndërpreje të “El Clasicos”

Kjo ‘El Clasico’ do të duhej të luhej më 26 tetor, por u shty shkaku i protestave dhe trazirave në Kataloni. Kërcënimet po kthehen...

Darko Pançev: Nëse s’e fitojmë Kosovëm, do të ishte dështim i madh!

Futbollisti më i mirë i shekullit 20 në Maqedoninë e Veriut, Darko Pançev, ish sulmuesi i Crvena Zvezdës nga Beogradi dhe Vardarit nga Shkupi,...

Barazim spektakolar në “Signal Iduna Park”, Leipzigu mbetet i pari

Leipzigu ruan kryesimin e Bundesligës pasi barazoi 3-3 në “Sigal Iduna Park”, pikërisht ndaj Borussias së Dortmundit, që i kërcënonte pozicionin si lider i...

Zbriti në fushë me “kalamajtë”, Liverpooli eliminohet nga Aston Villa

Ashtu sikurse pritej, Liverpooli zbriti në fushë me emra krejt të rinj në sfidën me Aston Villan në çerekfinale të Kupës së Ligës (Carabao...

Edhe pa Doncicin, Mavericksat i japin fund ecurisë së Bucks prej 18 fitoreve

Kristaps Porzingis i grumbulloi 26 pikë dhe 12 kërcime, përderisa mysafiri Dallas Mavericks i dha fund ecurisë së Milwaukee Bucks prej 18 fitoreve radhazi,...

Biroll Topçiu, trajner i ri i KF Gostivari

Skuadra e Gostivarit e ka një trajner të ri në stolin e tij dhe ai është Birol Topciu. Ish-trajneri i Genc Kalemler sot është...

Asani transferohet te AIK Stokholm

Jasir Asani edhe zyrtarishtë ka arritur marrëveshje me Aik Stokhol nga Suedia. Mesfushori me tipare sulmuese do të kalojë në formulën e huazimit te...

Alioski: Marcelon dhe Roberto Carlosin i admirojë si lojtarë

Ezgjan Alioski ka dy vite e gjysmë që mbronë ngjyrat e Leeds United. Ëndrra e tij është që një ditë të luaj në Premierligë,...

Daci asistues në barazimin kundër Bashakshehir (Video)

Futbollisti ynë, Erdon Daci, dje ka qenë asistues në barazimin e Konyaspor kundër Istanbul Bashakshehir. faci ka asistuar për Milloshevic për 1-1 dhe pikë...

Opinione