Një fitore e ndan Realin nga trofeu në La Liga

Lojtarët e Real Madridit janë në hap për të fituar titullin në Kampionatin spanjoll të futbollit. “Mbretërit” mbrëmë në xhiron e 36-të e mposhtën...

Mustafin e gozhdojnë në Angli: Mbrojtësi me ndërhyrjen më të dobët në histori

Shkodran Mustafi është përsëri në qendër të vëmendjen në mediat britanike dhe rrjetet sociale në këtë vend dhe fatkeqësisht për të, përsëri për diçka...

Pioli tregon pse u zemërua Ibrahimovic pasi u zëvendësua

Zlatan Ibrahimovic nuk e priti mirë zëvendësimin në “San Paolo”, kur rezultati ishte 2-1 për Napolin. Gjiganti suedez u fokusua nga kamerat duke u shfryrë...

Conte bën kërkesën te zyrtarët e Inter, dëshiron Kanten në skuadër

Reparti i mesfushës vazhdon të mbetet ai me më së shumti nevojë për t’u përforcuar tek Inter, gjithnjë sipas Antonio Conte. ‘Gazzetta dello Sport’ shkruan...

Mourinho: Tottenham duhet të jenë reflektimi i mentalitetit tim

Tottenham Hotspur do të kenë punë mjaft të vështirë në përballjen kundër Arsenal dhe Jose Mourinho e di mirë këtë. ‘Special One’ thotë se për...

Milan ka gati dy oferta – synohet një mbrojtës dhe një sulmues

Skuadra e Milan planifikon të përforcohet në merkaton e verës, duke bërë kështu lëvizje në të gjitha repartet e skuadrës. Mbrojtja dhe sulmi janë dy...

Vdes legjenda angleze

Futbolli anglez humbet një legjendë, një futbollist që ka shkruar historinë dhe që është shpallur kampion bote me Anglinë në vitin e largët 1966. Jack...

Zidane: “Courtois është i mrekullueshëm”

Zizu ka lavdëruar formën e mirë të Courtois. Thibaut Courtois është rikthyer të jetë ai që ishte në Botërorin e Rusisë, pas vitit të parë...

Tyson Fury stërvitet në plazhin e Bournemouth

Tyson Fury po vazhdon stërvitjet. Kampioni i WBC në peshat e rënda, Tyson Fury, po vazhdon të mbajë formën e tij të lartë, para duelit...

Conte mund të largohet nga Interi, Allegri kandidati numër një për ta zëvendësuar

Bashkëpunimi mes Antonio Contes dhe Interit mund të mbyllet pas vetëm 1 sezoni, është ky lajmi i bujshëm që ka publikuar gazeta më e...

Opinione