9-vjeçari nga Lagja e Trimave tē Kumanovës, Kenan Idrizi Seferi, bëhet pjesē Akademisē sē...

Fatmir Seferi, babai i futbollistit të Kombëtares shqiptare të futbollit, Taulant Seferi, na jep një lajm të madh. Nipi i tij i vogël, Kenan...

Kryetari i FFMV-së, Sejdini për Lajm Tv: Ndeshja Maqedoni-Kosovë do të luhet në Shkup...

Ndeshja gjysmëfinale e Ligës së Kombeve sipas të gjitha gjasave do të luhet në stadiumin “Todor Proeski” në Shkup. Në një intervistë për Lajm...

Mbappe refuzon rinovimin e kontratës me PSG-në

Kylian Mbappe refuzon rinovimin e kontratës që i skadon në vitin 2020. Sulmues kampion bote me Francën në Rusi 2018-të, i është përgjigjur negativisht propozimit...

Robinson ia jep Miamit fitoren në çerekun shtesë

Duncan Robinson e shënoi trepikëshin e nëntë kur kishin mbetur 17 sekonda në çerekun e katërt, ndërsa e shtoi edhe një të dhjetë në...

Kjo është lista e boksierëve më të mirë në botë, ja ku renditet Joshua

Kategoria e peshave të rënda në boks u bë edhe më interesante pas fitores së Anthony Joshuas kundër Andy Ruiz Jr. Pasi britaniku i...

Muzafer Ejupi ndërpret karrierën e futbollit!

Faqa zyrtare e klubit kroat, Slaven Belupo, ka dal me një njoftim se sulmuesi i tyre Muzafer Ejupi do të pensionohet nga fubolli. Futbollisti...

Shikojeni golin e shkëlqyeshëm të Alioskit nga këndi i vdekur kundër Hull për 2-0/Video/

Ezgjan Alioski shënoi edhe një gol të bukur për Leeds United. Mbrëmë futbollisti ynë nga Maqedonia e Veriut pothuajse nga këndi i vdekur qëlloi në...

Inter dhe Ajax eliminohen nga Liga e kampionëve

Barcelona B nxjerr jashtë Championsit Interin. Skuadra zikaltër nuk arrin të shfrytëzojë faktorin fushë dhe as faktin që Valverde nuk kishte grumbulluar emra të...

Talenti Rron Kryeziu kërkohet nga shumë ekipe evropiane

Shteti zviceran kohën e fundit është shndërruar në një“fabrikë” të talenteve të rinj. Këtë fat siç duket pritet ta ketë edhe Rron Kryeziu, djaloshi...

Kryetari i FFM-së, Sejdini nënshkroi marrëveshje për ndërtimin e tribunës së re në stadiumin...

Kryetari i FFM-së, Muamed Sejdini dhe keru i komunës së Ohridit, Konstantin Georgievski edhe zyrtarisht nënshkruan marrëveshje bashkëpunimi në projektin e ndërtimit të tribunës...

Opinione