Barazim spektakolar në “Signal Iduna Park”, Leipzigu mbetet i pari

Leipzigu ruan kryesimin e Bundesligës pasi barazoi 3-3 në “Sigal Iduna Park”, pikërisht ndaj Borussias së Dortmundit, që i kërcënonte pozicionin si lider i...

Zbriti në fushë me “kalamajtë”, Liverpooli eliminohet nga Aston Villa

Ashtu sikurse pritej, Liverpooli zbriti në fushë me emra krejt të rinj në sfidën me Aston Villan në çerekfinale të Kupës së Ligës (Carabao...

Edhe pa Doncicin, Mavericksat i japin fund ecurisë së Bucks prej 18 fitoreve

Kristaps Porzingis i grumbulloi 26 pikë dhe 12 kërcime, përderisa mysafiri Dallas Mavericks i dha fund ecurisë së Milwaukee Bucks prej 18 fitoreve radhazi,...

Biroll Topçiu, trajner i ri i KF Gostivari

Skuadra e Gostivarit e ka një trajner të ri në stolin e tij dhe ai është Birol Topciu. Ish-trajneri i Genc Kalemler sot është...

Asani transferohet te AIK Stokholm

Jasir Asani edhe zyrtarishtë ka arritur marrëveshje me Aik Stokhol nga Suedia. Mesfushori me tipare sulmuese do të kalojë në formulën e huazimit te...

Alioski: Marcelon dhe Roberto Carlosin i admirojë si lojtarë

Ezgjan Alioski ka dy vite e gjysmë që mbronë ngjyrat e Leeds United. Ëndrra e tij është që një ditë të luaj në Premierligë,...

Daci asistues në barazimin kundër Bashakshehir (Video)

Futbollisti ynë, Erdon Daci, dje ka qenë asistues në barazimin e Konyaspor kundër Istanbul Bashakshehir. faci ka asistuar për Milloshevic për 1-1 dhe pikë...

Karate/ Xheladini dhe Zylali fituan medalje Ballkanike në Shkup

Më datë 14-15 dhjetor 2019 në Shkup u zhvillua turneu Ballkanik në karate "Balkan Countries Karate Championship" për kadet, junior dhe U21. Në kuadër të...

Shorti i LE-së: Ajaxi në Spanjë, Interi në Bullgari

Ndeshjet: Wolverhampton-Espanyol Sporting Lisbona-Istanbul Basaksehir Getafe-Ajax Bayer Leverkusen-Porto Copenaghen-Celtic Apoel Nicosia-Basel Cluj-Sevilla Olympiacos-Arsenal Az Alkmaar-Lask Linz Club Brugge-Manchester United Ludogorets-Inter Eintracht Frankfurt-Salzburg Shakhtar Donetsk-Benfica Wolfsburg-Malmoe Roma-Gent Rangers-Braga Finalja e madhe e Europa League do të zhvillohet në “Sadion Energa Gdansk”, në...

Shorti i LK-së: Liverpooli dhe City vijnë në Madrid!

Çiftet e 1/8-së së LK-së Borussia Dortmund – PSG Real Madrid - Man City Atalanta – Valencia Atletico – Liverpool Chelsea – Bayern Lyon – Juventus Tottenham – Leipzig Napoli – Barcelona Ndeshjet...

Opinione