Shikojeni golin e shkëlqyeshëm të Alioskit nga këndi i vdekur kundër Hull për 2-0/Video/

Ezgjan Alioski shënoi edhe një gol të bukur për Leeds United. Mbrëmë futbollisti ynë nga Maqedonia e Veriut pothuajse nga këndi i vdekur qëlloi në...

Inter dhe Ajax eliminohen nga Liga e kampionëve

Barcelona B nxjerr jashtë Championsit Interin. Skuadra zikaltër nuk arrin të shfrytëzojë faktorin fushë dhe as faktin që Valverde nuk kishte grumbulluar emra të...

Talenti Rron Kryeziu kërkohet nga shumë ekipe evropiane

Shteti zviceran kohën e fundit është shndërruar në një“fabrikë” të talenteve të rinj. Këtë fat siç duket pritet ta ketë edhe Rron Kryeziu, djaloshi...

Kryetari i FFM-së, Sejdini nënshkroi marrëveshje për ndërtimin e tribunës së re në stadiumin...

Kryetari i FFM-së, Muamed Sejdini dhe keru i komunës së Ohridit, Konstantin Georgievski edhe zyrtarisht nënshkruan marrëveshje bashkëpunimi në projektin e ndërtimit të tribunës...

Conte kërkon një përforcim nga Premierliga

Antonio Conte ka identifikuar një përforcim të ri për Interin. Inter kërkon një mbrojtës të krahut për afatin kalimtar të janarit. E përditshmja sportive italiane Gazzetta...

Pamjet pas meçit, shikojeni çfarë ndodhi me Joshuan pas fitores ndaj Ruiz Jr

Anthony Joshua riktheu brezat e kampionit pas fitores ndaj Andy Ruiz Jr. Anthony Joshua riktheu statusin e kampionit në boks pas fitores me vendim unanim...

Lazio – Juventus, e gjithë vëmendja te kjo gazetare e sportit

Diletta Leotta vazhdon të zgjojë vëmendje në stadiumet italiane. Gazetarja e njohur e “DAZN”, Diletta Leotta konsiderohet si ‘mbretëresha’ e Instagramit në Itali duke marrë...

Maldini gjen përforcimin e ri në Milan, vjen nga Barcelona

Milan kërkon një mbrojtës për afatin kalimtar të janarit. Sipas të përditshmes sportive katalane “Sport” një nga objektivat e “Rossonerëve” është mbrojtësi i talentuar i...

Trajneri i Dritës, Ardian Nuhiu analizon sezonin vjeshtor: Duhet të jemi të kënaqur, në...

Trajneri i Dritës së Gjilanit, Ardian Nuhiu, është kthyer në Shkup, pas përfundimit të sezonit vjeshtor të Ipko Superligës së Kosovës në futboll. Dhe,...

Imeri nuk e lejoi Vardarin të festojë në Shkup, përmbysje e madhe e Renovës,...

Shkëndija importon pikë të madhe kundër Vardarit! Renova përmbys Rabotniçkin Derbi i stinorit vjeshtor është zhvilluar në Shkup mes liderit Vardarit dhe kampionit aktual,...

Opinione