Liverpooli shijon humbjen dhe i thotë lamtumirë rekordit të Arsenalit

Pas 18 fitoreve me radhë në Premierligë, dhe 27 ndeshjeve pa humbje – Liverpooli më në fund është mposhtur. Është Watfordi skuadra që ndali hovin...

Ndeshjet e Ligës së parë dhe dy ligat e dyta do të luhen pa...

Pas rekomandimeve nga Qeveria, Federata e futbollit e Maqedonisë ka vendosur që të gjitha ngjarjet sportive, deri më 6 mars, pra edhe ndeshjet e...

Bardhi: Nuk mendoj për golat, por Levante të fitojë

Pasi në nëntor të vitit të kaluar mposhtën Barcelonën me rezultat 3-1, Levante para pak ditësh triumfoi edhe ndaj Real Madridit me 1-0. Enis...

NBA/Lakers dërrmojnë Warriors pa LeBronin

Fitore e lehtë e Los Angeles Lakers përballë Golden State, edhe pa praninë mbi parket të LeBron James, duke e çuar në shtatë numrin...

Inter, M.United dhe Sevilla avancojnë pa probleme, eliminohen Ajaxi dhe Benfica!

Inter, Manchester United dhe Sevilla kanë avancuar pa asnjë problem në raundin e 1/8-ave të Europa League, ndërkohë Ajaxi nuk arriti të përmbyste dot...

Trajneri i Rapid Vjenës për Lajm Tv: Adrian Hajdari është si Philipp Lahm (Video)

E konsiderojnë si shpresa e Rapid Vjenës. Madje, Villi Schuldes, drejtor sportiv i Rapid II, akademi dhe të rinjtë, në intervistën ekskluzive për Lajm...

Guardiola: Asgjë s’ka mbaruar, Reali i lindur për përmbysje të tilla

  Trajneri i Manchester City-t për BT Sport pas fitores ndaj Real Madridit:   "U munduam të vinim këtu e të fitonim dhe ia dolëm. Kjo ishte...

Futbollistët e Ludogorec të maskuar mbërritën në Milano

Epidemia e koronavirusit i ka detyruar futbollistët e Ludogorec të vendosin maska mbrojtëse në aeroportin e Milanos. Sonte në Gjuzepe Meaca do të luhet...

NBA/Luka Doncic “triple double”, Westbrook-Harden 63 pikë në total

Luka Doncic vazhdon të mahnitë në me performancat e tij në NBA. Talenti slloven frrymësoi Dallas Mavericks në suksesin 103-109 në parketin e San...

M.City përmbys Realin, Lyoni surprizon Juven!

Pep Guardiola dhe Manchester City i tij fitojnë me përmbysje në Santiago Bernabeu në sfidën e 1/8-ave të Champions League dhe hedhin një hapin...

Opinione