Talenti Almir Rexhepi, pasi firmosi me Shkëndijën: Një ëndërr që bëhet realitet

Almir Rexhepi, mbrojtësi 18-të vjeçar është produkt i shkollës së futbollit Shkëndija, ndërsa firmos kontratën e parë profesionale me kuqezinjtë.   “Është ndjenjë e mrekullueshme të...

Shaqiri e konfirmon lëndimin

Xherdan Shaqiri e ka konfirmuar lëndimin e radhës të tij, duke thënë se e ka pasur një problem të vogël në stërvitje, mirëpo shpreson...

Shqiptarët bëhen bashkë te Barcelona: Kabashi i dëshiron mirëseardhje Manajt

Sulmuesi i kombëtarës shqiptare, Rej Manaj përfundimisht ka kaluar te Barcelona B. E atje e ka pritur shqiptari tjetër Labinot Kabashi, i cili ka...

Bardhi do t’i mungojë Levantes kundër Sevillës dhe Celtës

  Futbollisti shqiptar, Enis Bardhi do t’i mungojë Levantes për disa ditë. Faqa e klubit spanjoll ka bërë të ditur se mesfushori shqiptar ka pësuar...

Indiana përmbys Denverin në fund

Dy ndeshje të luajtura sot në NBA. Skuadra e San Antonio mundi 107-102 Miamin, një përballje interesante mes dy ekipesh legjendare në NBA, ku...

Xhemaili do të transferohet në Kinë, ja te cili klub

Mediat zvicerane shkruajnë se Blerim Xhemaili, pas një aventure në Kanada me Montreal Impact, është gati të provojë një eksperiencë edhe në kampionatin kinez,...

Drita synon të thyej një rekord

Atletje e njohur nga Shkupi, Drita Islami, e ka nisur shkëlqyeshëm vitin  2020. Në kampionatin e Bullgarisë, në salla të mbyllyra, kampionia shqiptare po...

Salah: Ja pse e festova golin si i çmendur kundër Unitedit

Egjiptiani ka bërë humor duke thënë se rikthimi i tij pas lëndimit ishte çelësi për marrjen e tri pikëve në derbin me të zjarrtë...

Barazim i ri i Shkupit në miqësore, 0-0 me Dritën

Sot Shkupi dhe Drita nga Gjilani luajtën pa gola në miqësoren e zhvilluar në Shkup. Kjo është miqësorja e dytë e Shkupit pa gola, pas...

Besar Iseni sot feston ditëlindjen, FC Shkupi i bën një urim të veçantë

Besar Iseni sot ka një moment të veçantë, pasi feston ditëlindjen. Majtaku i FC Shkupi mbush 23 vjeç. Me këtë rast, klubi i ka bërë një...

Opinione