Jemi me fat që do ta kemi kryeministër Albinin!

Kimete Berisha Jemi me fat që mund ta kemi Kryeministër Albin Kurtin. I ditur, i zgjuar, i guximshëm, i lirë, modest, i kulturuar, atdhetar, ka...

RamëZiu polemizon me Rudinën, që të ndjehet burrë!

Nga Artur Zheji Rëndë, shumë rëndë je ti sot, o kryeministri ynë! Rëndë je, se nuk rri dot pa folur, pa përfolur, pa përqeshur, pa spërdredhur...

BDI dhe VMRO po rrahin ujë në havan!

Shpëtim Pollozhani BDI dhe VMRO me 6.000 amandamentet e vetë e pengojnë diskutimin për Kodin Zgjedhor të MV. BDI dhe Vemerosë i pengojnë listat e...

Tag spiunin që e njeh!

T’jesh spiun në Ballkan?!!! Gjyla Çeliku T'jesh spiun për mua është puna më e rëndë dhe më e keqe n'planet. Ka nga ata/ato që e duan...

Universiteti i Tetovës është projekti më i madh shqiptar në shekullin që lam pas

Universiteti i Tetovës është projekti më i madh kombëtar i yni në shekullin që e lamë pas. Përveç arsimimit, edukimit dhe emancipimit, ai qe...

Rreth “Mini Shengenit”

Para samitit në Durrës, 20-21 dhjetor 2109 Shkelzen Maliqi Samiti i liderëve të Ballkanit Perëndimor që do të mbahet në Durrës me 20 dhe 21 mund...

Në Tetovë i paskan ngritur përmendore mjaft të bukur Fadil Sulejmanit

Kadri Metaj Ne Tetove i paskan ngrite shtatore mjaft te bukur themeluesit te Universitetit, profesor Fadil Sulejmanit. Ne kete kohe te zymte te luftes...

BDI-ja po kopjon një dallaverë nga Rusia për ta çelë kufirin!

Të gjitha mediat e mëdha botërore, para disa ditëve raportuan për një kontrabandist rus dhe marifetllëkun, që ai kishte përdorur për të mashtruar emigrantët...

Romët e kanë një, Amdi Bajramin, ama vlen sa dhjetë deputetë të BDI-së

Shkruan: Sulejman Mehazi Romët e kanë një, Amdi Bajramin, ama vlen sa dhjetë deputetë të BDI-së Na tregojnë pallavra politike këta të Grubave e Bujarave, se,...

BDI i humb zgjedhjet edhe me 1 Njësi edhe me 6 Njësi zgjedhore, 6...

Fejzi HAJDARI Maqedonia një Njësi zgjedhore, është dëshirë e kamotmshme e shqiptarëve. Sistemi elektoral në të cilin do të ketë peshën e saj vota shqiptare...

Opinione