Ziadin Selës ia ndalin rrymën në Kërçovë (FOTO)

Aleanca me aktivitete në Kërçovë, dikush ia ndal rrymën për ta penguar, thonë nga kjo parti. Aleanca për Shqiptarët dhe krerët e saj, këtyre ditëve...

Thaçi takon ambasadorin gjerman

Kryetari i PDSH-së z.Menduh Thaçi, priti sot në selinë e partisë, Ambasadorin e Gjermanisë, z.Thomas Gerberich. Në takim u bisedua për çështjet aktuale politike, për...

Sela: Sot 21 vjet shqiptarët morën goditjen më të rëndë

Shkruan: Ziadin Sela Sot 21 vjet shqiptarët morën goditjen më të rëndë të shkaktuar nga dora e njeriut keqdashës! Mas akra në Reçak pa dyshim...

Takim i Kryetarit Xhaferi me ambasadoren Bërnz

Kryetari i Kuvendit të Republikës së Maqedonisë së Veriut Talat Xhaferi, sot realizoi takim me ambasadoren e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Republikën...

Ligji për lojërat e fatit mbetet në harresë

Videollotaria shtetërore e Maqedonisë, do të furnizohet me 1500 aparateve për kumar, vlera e të cilave do të arrijë mbi 6.5 milion euro. Marrëveshjen...

Studenti shqiptar nga fshati i zhdukur i Shkupit, ndër studentët më të dalluar të...

Dobrina ishte një fshat i Karshiakës, i izoluar në brendinë e Komunës së Zelenikovës, në rrethinën e Shkupit. Deri nga fundi i dekadës së...

Zyrtarët e BDI-së në bashkëbisedim dhe llogaridhënie në Komunën e Çairit

Zyrtarë të lartë të Bashkimit Demokratik për Integrim në Qeverinë e Republikës së Maqedonisë së Veriut, deputetë, dhe funksionarë tjerë sot vizituan Komunën e...

Varhejn: Maqedonia e Veriut dhe Shqipëria, të gatshme për fillimin e negociatave

Komisionari evropian për zgjerim Oliver Varhejn pas takimit me kryeministrin teknik Oliver Spasovski theksoi se muajve në vijim do të shtohet bashkëpunimi...

Spasovski: Pas 15 vjetësh kandidat për në BE, presim një përgjigje pozitive

Kryeministri teknik Oliver Spasovski në një deklaratë për shtyp në prani të eurokomisarit për Politikë Fqinjësore dhe Zgjerim, Oliver Varhelji, tha se pas...

Mickoski: Spasovski s’flet drejt për zbatimin e ligjit të gjuhëve

Kreu i VMRO-DPMNE-së Hristijan Mickoski thotë se nëse kushti i partive shqiptare për koalicion do të jetë avancimi i shqipes, ata duhet të jenë...