Promovim i rezultateve nga projekti “Hulumtim evropian i vlerave”

Në Fakultetin Filozofik pranë Universitetit “Shën Cirili dhe Metodi” në Shkup sot do të promovohen rezultatet nga projekti “Hulumtim evropian i vlerave”, i zbatuar...

Vazhdon debati kuvendor për Propozim buxhetin për vitin 2020

Kuvendi sot duhet ta vazhdojë debatin për Propozim-buxhetin shtesë për vitin 2020, si pjesë e rendit të ditës të seancës së 125-të, të caktuar...

Moti sot i qëndrueshëm, priten ngritje të temperaturave

Moti sot në mbarë vendin do të jetë stabil dhe më i ngrohtë. Nëpër disa lugina do të ketë mjegull dhe vranësira. Reshje të...

Mjegull në shumë drejtime rrugore

Dukshmëri e zvogëluar nga 50 deri në 100 metra për shkak të mjegullës sonte ka në drejtimin rrugor Tetovë-Kodra e Diellit dhe në rrugët...

Takim i Komitetit të përzier parlamentar mes Republikës së Maqedonisë të Veriut dhe BE-së

Komiteti i përzier parlamentar i Republikës së Maqedonisë të Veriut – BE-së takohet për të 17-të herë më datën 18 dhe 19 dhjetor në...

Thaçi priti ambasadorin francez, Timonie

Kryetari i PDSH-së Menduh Thaçi, priti sot në selinë e partisë, Ambasadorin e Francës, Kristian Timonie.Në takim u bisedua për çështjet aktuale politike, ...

Zaev – Kubera: Presim sjellje të shpejtë të vendimit për fillimin e negociatave të...

Kryeministri Zoran Zaev në shoqërim të zëvendëskryeministrit për Çështje Evropiane Bujar Osmani dhe sekretarin shtetëror pranë Ministrisë së Punëve të Jashtme Zoran Popov në...

Zaev- Babish: Mbështetje nga Çekia për rezultat pozitiv deri në mars për negociata me...

Jemi të inkurajuar në përcaktimet e vazhdueshme që të mbahet çështja e zgjerimit lartë në agjendën e BE-së pas Këshillit të tetorit të BE-së....

Pendarovski me liderët fetarë: Bashkëjetesë dhe respektimin e dallimeve për progres në shtet

Presidenti Stevo Pendarovski sot mirëpriti kryetarët dhe përfaqësuesit e bashkësive fetare të njohura në Kushtetutë, para të cilëve ai i potencoi bashkëjetesën dhe respektimin...

Ligji për mbrojtje, opozita kundër ndryshimit të emrit të ARM-SË

Ligji për mbrojtje i gjendur në procedurë parlamentare ka krijuar një përplasje tjetër mes pushtetit dhe opozitës. Edhe pse është kusht për anëtarësimin e...