“Nëntoka” e Shkupit aktivizohet para festave!

Përleshje me armë zjarri, vjedhje me maska e policë të lënduar, sulme të tifozëve “Komiti” dhe aksione policore kundër grupeve kriminale janë ngjarjet që...

Ekspertët, të dyshimtë për çeljen e negociatave

Moslëshimi pe i presidentit frances Emanuel Makron për zgjerimin e BE-së shton frikën se as në pranverën e ardhshme nuk do të ketë date...

Mickoski: Ligji për gjuhët, marketing politik i Zaevit për votat e shqiptarëve

“Çdo ligj duhet të jetë në përputhje me Kushtetutën dhe në funksion të sundimit të ligjit”, deklaroi sot kreu i partisë më të madhe...

Arrestohet 59 vjeçari, kërcënoi kryeministrin Zoran Zaev në Facebook

Sektori për krim kompjuterik do të ngrejë padi penale kundër M.S. 49 vjeçar nga Shkupi nën dyshimin për kryerjen e veprës penale “ kërcënim...

Dendias pas mëngjesit të punës në Bruksel: Besoj se sot kemi arritur diçka

Përmirësimi i metodologjisë së zgjerimit dhe nevoja që të ruhet perspektiva evropiane e vendeve të rajonit, sipas shefit të diplomacisë greke Nikos Dendias, kanë...

Varheli: Negociatat aderuese në Shkup dhe Tiranë të fillojnë në pranverë

Komisari për zgjerim Oliver Varheli tha se negociatat aderuese me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut duhet të fillojnë në pranverë. Deklaratën e dha pasi...

Dy të arrestuar për sulmin mbrëmë në Shkup ndaj tre qytetarëve të Kosovës

Dy persona janë arrestuar gjatë ditës së djeshme nën dyshimet se kanë sulmuar tre shtetas kosovarë në parkun e qytetit në afërsi të arenës...

Zaev: Ekziston vullnet serioz politik dhe gatishmëri për përballje me korrupsionin

Sot është Dita ndërkombëtare e luftës kundër korrupsionit, ditë kur përkujtohemi se rastet e korrupsionit janë kërcënimet më të mëdha për shoqërinë, shkroi Zoran...

Dukshmëri e zvogëluar prej 20 deri në 30 metra në rrugën Dibër-Strugë

Dukshmëri e zvogëluar për shkak të paraqitjes së mjegullës nga 100 deri në 150 metra ka në aksin rrugor Veles-Shtip, deri në 100 metra...

Ministrja Deskoska në Hagë do të nënshkruajë tre konventa ndërkombëtare

Ministrja e Drejtësisë Renata Deskoska në emrin e Qeverisë të Republikës së Maqedonisë së Veriut, sot në Hagë, Mbretëria e Holandës, do të nënshkruajnë...