Micevski: S’jemi të gatshëm për debat lidhur me Kodin Zgjedhor

Koordinator i grupit parlamentar të VMRO-DPMNE-së për Komisionin për Sistem Politik, Nikolla Micevski tha se nuk janë të gatshëm për të filluar debatin dhe...

Pendarovski: President i të gjithëve

Presidenti i Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarovski gjatë fjalimit të tij vjetor në Kuvend, tha se në 7 muaj sa është në krye të...

Pendarovski: Për herë të parë në historinë e vendit, punësova shqiptarë në Presidencë

Presidenti i Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarovski gjatë fjalimit vjetor në Kuvend, tha se për herë të parë numri i të punësuarëve në Presidencë...

Shilegov: Shkupi ka nevojë për ndërmarrje publike banesore

Qyteti i Shkupit po e shqyrton mundësinë e krijimit të një ndërmarrjeje të re publike të qytetit për të krijuar politikat e banimit me...

Zaev: Këshilli Gjyqësor ta vlerësojë përgjegjësinë e gjykatësve për vjetërsimin e lëndëve

Kryeministri Zoran Zaev sot në një publikim në Fejsbuk i bëri thirrje Këshillit Gjyqësor që ta vlerësojë përgjegjësinë e gjykatësve për vjetërsimin e disa...

FMN: Ekonomia joformale në Maqedoninë e Veriut arrin 37.6 përqind

Pjesëmarrja e ekonomisë së zezë në sektorin e përgjithshëm të ekonomisë në Maqedoninë e Veriut arrin 37.6 për qind. Këto janë të dhënat e...

Plusinfo: Zaevi mund ta largojë edhe Ahmetin nga Qeveria

Largimi i Zoran Zaevit nga posti i kryeministrit më 3 janar dhe formimi i Qeverisë teknike mund të jetë fundi i koalicionit mes LSDM-së...

Bombë para shkollës në Shkup, evakuohen nxënësit

Jane evakuuar nxenesit e shkolles se mesme te artit në Shkup “Llazar Liçenovski”. Siç raporton TV21 nga tereni, nxenesit dhe arsimtaret jane nxjerr jashte...

Para Kongresit të BDI-së, Ahmeti mbledh Kryesinë

Tre ditë para mbajtjes së Kongresit, Kryetari i Bashkimit Demokratik për integrim, Ali Ahmeti, ka thirrur mbledhje të Kryesisë Qëndrore të partisë e cila...

Osmani në Bruksel, takim me Eurokomisarin e ri për Zgjerim

Zëvendëskryeministri për Çështje Evropiane, Bujar Osmani, sot do të qëndrojë për vizitë pune në Bruksel, ku do të mbajë takim zyrtar me Eurokomesarin e...