Kurti sot ia ulë pagën vetes dhe kabinetit të tij

Qeveria e Kosovës në mbledhjen që do të mbajë sot pritet të shfuqizojë vendimin që kishte marrë Qeveria “Haradinaj” në fund të vitit 2017...

Viti 1999, lufta në Kosovë: Si u çarmatos brigada “Mërgimi” e Bujar Bukoshit nga...

Në fund të muajit qershor, kur lufta e Kosovës po mbaronte, del në skenë edhe njëherë emri i Fatmir Haklajt, i identifikuar prej vitesh...

“Kam qenë zhigolo, jam perëndi” Policia shoqëron mësuesin që ngacmonte nxënësen

Policia e Shtetit ka shoqëruar në polici mësuesin Agron Bego nën akuzën e ngacmimit seksual, një video e publikuar ditën e djeshme nga emisioni...

Koronavirusi, Kosova rrit kapacitetet e gatishmërisë

Nga Klinika Infektive në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës është thënë për gazetën se nuk kanë asnjë rast të dyshimtë me koronavirus. Mbi 1 mijë...

Grenell: Rruga është e gjatë, kemi përparim mes Kosovës dhe Serbisë

I dërguari special i presidentit amerikan për dialogun mes Prishtinës dhe Beogradit, Richard Grenell ka folur për përparimin e arritur gjatë vizitave të tij...

Lutfi Haziri e konfirmon se Isa Mustafa është kandidat i LDK-së për president

Haziri ka thënë se marrëveshja mes LDK-së dhe LVV-së është arritur pa ndonjë ndërmjetësim ndërkombëtar. Ai ka thënë se përfaqësuesi i lartë i Bashkimit Evropian,...

Haziri: Në LDK askush nuk ka dyshim se Isa Mustafa është kandidati për President

Haziri, në “Debat Plus”, ka thënë se marrëveshja mes LDK-së dhe LVV-së është arritur pa ndonjë ndërmjetësim ndërkombëtar. Ai ka thënë se Borrel vetëm ka...

Kurti emëron emëron Avni Zogianin Zëvendësministër në Ministrinë e Infrastrukturës dhe Ambientit

Siç thuhet në njoftim, duke i uruar suksese Zëvendësministrit Zogiani në detyrën e re, Kryeministri Kurti ka thënë se këto dy sektorë Infrastruktura dhe...

Vajza nga Gjilani ndërron jetë derisa po bëhej gati të shkonte në shkollë

Ka ndërruar jetë Vanesa Veseli nga Komuna e Gjilanit. Derisa po bëhej gati për të shkuar në shkollë, Vanesa Veseli ka ndërruar jetë. Ajo...

Gjatë vizitës në Shqipëri, Kurti takoi Kryetarin e Kuvendit, Ruçi

I pari i Kuvendit të Republikës së Shqipërisë, Gramoz Ruçi e uroi Kryeministrin Kurti për krijimin e qeverisë dhe për realizimin e objektivave qeverisëse. Kryeministri...

Opinione