Fillon përplasja e Vjosa Osmanit me krahun e Isa Mustafës?

Nënkryetari i LDK’së, Agim Veliu ka thënë se nuk i ka kërkuar Vjosa Osmanit llogari personale. Ka thënë se kandidatja e djeshme për Kryeministre...

Posti i presidentit vazhdon ta bllokojë marrëveshjen mes LVV-së dhe LDK-së

Lideri i LVV-së Albin Kurti dhe ai i LDK-së Isa Mustafa kanë mbajtur takime të njëpasnjëshme gjatë javës së kaluar, por deri më tani...

Tërmeti në Shqipëri, nëntë të arrestuarit sot para gjykatës

Nëntë personat e arrestuar të shtunën e 14 dhjetorit për shembjen e godinave pas tërmetit të 26 nëntorit do të dalin sot para gjykatës...

Njeriu i propagandës së Putinit po qëndron në Kosovë

Andrey Kondrashov, një ndër njerëzit kryesor të propagandës së presidentit rus, Vladimir Putin po qëndron në Kosovë. Kondrashov është zëvendësdrejtor i Përgjithshëm i rrjetit...

Rama mban premtimin, shoqëron Alesjon dhe Aurelin në shkollë

Kryeministri Edi Rama ka mbajtur premtimin e bërë dhe ka çuar mëngjesin e kësaj të hëne në shkollë Aurelin dhe Alesjon. Rama shoqërohej edhe nga...

Sërish tërmet në Shqipëri, ja ku ishte epiqendra

Që nga 26 nëntori, Shqipëria nuk po gjen qetësi nga tërmetet.Shteti shqiptar, që nga tërmeti shkatërrues i 26 nëntorit, akoma nuk po gjen qetësi...

Kosovari vret policin kufitar në Mal të Zi

Pjesëtari i Policisë Kufitare M.L. ka vdekur gjatë ditës së sotme në spital pasi u plagos rëndë me armë zjarri në qytetin Igalo në...

Vuçiç: S’dua t’i ofendoj Haradinajn e Kurtin, dua paqe

Presidenti i Serbisë, Alleksandar Vuçiç, ka thënë se Beogradi i ka kuptuar porositë e kryeministrit në detyrë të Kosovës, Ramush Haradinaj, se UÇK-ja e...

Nëntë vite nga liberalizimi i vizave, Basha: Bashkë realizuam një ëndërr

9 vite më parë shqiptarët lëvizën për herë të parë pa viza në 27 vendet evropiane të zonës Shengen. Me anë të një videomesazhi,...

Dardan Molliqaj zgjidhet kryetar i PSD-së

Anëtarët e PSD-së sot në Kuvendin Zgjedhor që është duke u mbajtur kanë zgjedhur Dardan Molliqajn kryetar të partisë. Molliqaj u zgjodh kryetar me 83...

Opinione