Zyrtari i LDK-së thotë se Vetëvendosje po e vë Vjosa Osmanin në pozita naive

Meta ka thënë se VV kishte politikë që kërkonte të vinte LDK-në para akteve të kryera. “Kishin premtuar se do e zgjidhnin Vjosa Osmanin kryeparlamentare....

Tiranë, Gjykata pushon çështjen ndaj kryetarit të opozitës, Lulzim Basha

Gjykata e Tiranës pushoi të hënën për mungesë provash çështjen e ngritur për falsifikim dokumentash ndaj kryetarit të Partisë Demokratike të opozitës, Lulzim Basha,...

Njohësit e Kushtetutës në Kosovë: Presidenti të pres, s’ka bazë kushtetuese për të vepruar...

Letër shkëmbimi mes presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi dhe pretendentit për kryeministër të Kosovës, Albin Kurti po konsiderohen nga njohësit e Kushtetutës si manovrime...

Presidenti kroat pret hapa konkret për Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë

Kryeministri i Kroacisë, Andrej Plenkoviq deklaroi se kryesimi kroat i Bashkimit Evropian përmes Samitit në Zagreb në maj do t’u japë vendeve të Ballkanit...

Walker për Vuçiqin: Ai është si Millosheviqi, e di që masakra në Reçak ka...

Ish-ambasadori i OSBE-së, Wiliam Walker iu është përgjigjur sot në një intervistë për Televizionin T7, presidentit serb, Aleksandër Vuçiq që deklaroi se Walker kishte...

Plenkovic: Në Samitin e Zagrebit do të jepet një kornizë kohore për Ballkanin Perëndimor

Kryeministri i Kroacisë, Andrej Plenkovic deklaroi se kryesimi kroat i Bashkimit Evropian, nëpërmjet samitit në Zagreb në muajin maj, do t’u japë vendeve të...

Mustafa: Zgjidhjen e jep Vetëvendosje

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, tha se pret nga Lëvizja Vetëvendosje që të japin një zgjidhje. Menjëherë sapo la selinë e partisë...

Shqiptarja Rudina zgjedhet mes 100 femrave më të fuqishme të biznesit në Amerikë (Video)

Të pakta janë gratë në fushën e biznesit në Shtetet e Bashkuara, që kanë arritur suksesin e Rudina Seserit. Ajo është themeluese dhe partnere...

Amerikania që u dashurua me shqiptarët dhe Ahmet Zogun (Video)

Në fillim të viteve 1920-të, një aktiviste dhe gazetare amerikane, e quajtur Rose Wilder Lane, erdhi në Shqipëri për të shkruar artikuj për punën...

Kosovë, sot fillon gjysmë vjetori i dytë

Sot në të gjitha shkollat fillore dhe të mesme të Kosovës pritet të fillojë gjysmë vjetori i dytë i vitit shkollor 2019/20. Zyrtarë të Ministrisë...

Opinione