Sgarbi: Shqipërinë e quaja dikur “vendi i komunistëve kinezë”

Në emisionin “Porta a Porta” të Bruno Vespas i ftuar me kryeministrin shqiptar, Edi Rama ishte deputeti italian e kritiku i njohur i artit,...

Olsian Çela zgjidhet kryeprokuror i Shqipërisë

Olsian Çela është zgjedhur kryeprokurori i ri i Shqipërisë. 101 deputetë në Kuvendin shqiptar votuan pro kandidaturës së Celës, i cili u rendit...

Zoran Tegeltija zgjidhet kryeministër i Bosnje dhe Hercegovinës

Parlamenti i Bosnje dhe Hercegovinës, të enjten, zgjodhi kryeministrin e ri të vendit. Zoran Tegeltija do të jetë kryetar i Këshillit të Ministrave në mandatin...

Dialogu Kosovë-Serbi tema më e rëndësishme e konferencës në Berlin, Thaçi panelist kryesor

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, pas Brukselit ka arritur në kryeqytetin gjerman. Në Berlin, Thaçi do të jetë panelist kryesor në konferencën e organizuar nga...

Mustafa informon ambasadorin gjerman rreth bisedimeve për formimin e qeverisë së re

Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa ka pritur sot në takim ambasadorin e Gjermanisë në Kosovë, Christian Heldt. Ai me këtë rast falënderoi diplomatin gjerman për...

Shqipëri, tre të plagosur nga tërmeti po kurohen jashtë shtetit

Tre qytetarë që mbetën të plagosur rëndë nga tërmeti i 26 nëntorit po kurohen jashtë shtetit shqiptar. Nga përditësimet e fundit nga shtabi i emergjencave...

Ndahet nga jeta gazetari dhe analisti i mirënjohur shqiptaro-amerikan

Është ndarë nga jeta gazetari dhe publicisti i mirënjohur shqiptaro-amerikan, Loui Zanga. Ai ka ndërruar jetë disa ditë më parë në Mynih të Gjermanisë, por...

Ndërroi jetë shkrimtari që kundërshtoi regjimin e Enver Hoxhës!

Dhimbshëm pranuam lajmin e hidhur që poeti shkrimtari, antikomunisti i dënuari i kampit të Spaqit, i ndjeri Reshat Kripa sot ndërroi jetë. Ngushëllimet e...

Ish Prokurori shqiptar gjendet i vdekur në banesën e tij

Ish-prokurori i krimeve të rënda në Prokurorinë Themelore të Gjakovës, Agron Matjani, është gjetur i vdekur në banesën e tij në Prizren. Vdekjen e tij...

Rama e shpalli Ambasador të kombit, mërgimtari nga Zvicra e bën për pesë pare:...

Drejtuar Kryeministrit të Shqipërisë Z Edi Rama Zyrih, 04 12 2019 Shkurtimisht mbi mua: Quhem Florian Haçkaj, jam 36 vjeç e vij nga Tirana. Duke filluar...

Opinione