Kush janë 6 shqiptarët që u kapën sot me 50 milionë Euro kokainë

Policia greke ka zbardhur aktivitetin e organizatës ndërkombëtare të trafikut të kokainës,anëtarët e së cilës u arrestuan mëngjesin e së shtunës në vendin e...

I riu nga Drenasi lëshon Kosovën: Lamtumirë Kosovë, e ju politikanë “ishalla” krejt si...

Një i ri nga Drenasi ka vendosur që të largohet nga Kosova. I riu, Labinot Gashi nga Drenasi ka postuar një shkrim në llogarinë e...

Institucionet e Kosovës shprehin gatishmëri për të ndihmuar Turqinë pas tërmetit

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi ka shprehur keqardhje për viktimat e tërmetit në qytetin Elazig të Turqisë, ku mbetën të vdekur së paku 22...

Shqipëri, rrezikshmëri e ulët për t’u prekur nga koronavirusi i ri

Ministria e Shëndetësisë deklaron se Shqipëria është vend me rrezikshmëri të ulët për t’u prekur nga koronavirusi i ri i identifikuar në Wuhan, Kinë. Megjithatë,...

​Aksident me fatalitet në Itali, vdes një i ri nga Kosova

Një 25 vjeçar nga Kosova ka humbur jetën në një aksident trafiku në Itali. KosovaPress mëson se viktima është nga fshati Zabel i Ulët i...

Thaçi: Kosova ndan dhimbjen me Turqinë, e gatshme të dërgojë ekipet emergjente pas tërmetit

Ai përmes një postimi në Tëitter duke shkruar se Kosova ndan dhimbjen me popullin dhe qeverinë turke, tha se mund t’i dërgojë menjëherë ekipet...

“VV dhe LDK duhet të lëshojnë pe, ofertat e tanishme nuk prodhojnë marrëveshje”

Albin Kurti ka edhe 11 ditë kohë nga kushtetuta si i mandatuar nga partia fituese e zgjedhjeve për formimin e qeverisë. Në anën tjetër, Lidhja...

Pacolli: Ne e fituam luftën, por rrezikojmë ta humbim paqen

Pacolli përmes një postimi në Facebook ka thënë se kjo çfarë po deklaron Grenell për zgjidhjen e konfliktit me Serbinë s’është diçka e re,...

“Anëtarësimi i Maqedonisë së Veriut dhe Shqipërisë në BE, përgjegjësi historike”

Kryeministri i Kroacisë, Andrej Plenkoviç deklaroi se vendi i tij bashkëpunon ngusht me partnerët tjerë që, siç u shpreh, të zhbllokojë fillimin e bisedimeve...

Njëmbëdhjetë ditë kohë për mandatarin, skepticizëm për formimin e qeverisë së re në Kosovë

Edhe njëmbëdhjetë ditë kohë i kanë mbetur mandatarit për kryeministër të Kosovës, Albin Kurti që t’ia paraqes për votim kabinetin e tij qeverisës, Kuvendit...

Opinione