Shqiptarë nga Maqedonia do të protestojnë kundër vizitës së Vuçiqit në Tiranë, ja kush...

Në protestat kundër vizitës së presidentit serb Aleksandar Vuçiq, do të marrin pjesë edhe shqiptarë nga Maqedonia. Ata do të udhëhiqen nga Blerim Ahmedi,...

Presidentja kroate bashkë me Elvis Naçin grumbullojnë mjete për tërmetin në Shqipëri (Foto)

Në datën 18 dhjetor, në ambjentet e Hotel Antunović, në Zagreb, u zhvillua mbrëmja humanitare "Të lutemi për Shqipërinë", për të mbledhur donacione për...

Beyer: Liberalizimi i vizave mund të ndodhë në vitin e ardhshëm

Zërat se liberalizimi i vizave për qytetarët e Kosovës mund të ndodhin këtë vit, i kanë shuar dy deputetët gjerman, Peter Beyer dhe Christian...

Haradinaj: Krijimi i institucioneve barrë e Albin Kurtit

Kryeministri në detyrë, Ramush Haradinaj sërish ka bërë thirrje në formimin sa më të shpejtë të institucioneve të Kosovës, derisa ka theksuar se përgjegjësia...

Përfaqësuesja e VV-së thumbon Isa Mustafën

Nëse të gjitha ministritë janë të rëndësisë së njejtë, siç u deklarua z.Mustafa, pse LDK insistonte të zgjidhte e para? Pas kësaj të drejte, pse...

“Anti-shpifja”, Blushi: Presidenti do të shprehet në kohën e duhur

Pasi Kuvendi i Shqipërisë miratoi sot me 82 vota pro paketën ‘Anti-Shpifje’, tashmë ngelet për t’u parë nëse Presidenti Meta do të dekretojë apo...

Mustafa: S’kam koment për deklaratat e Vetëvendosjes

Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa, sot në mëngjes ka pritur në takim dy anëtarët e Bundestagut, Peter Beyer dhe Christian Schmidt, të cilët kanë...

Policia e Kosovës dhe ajo e Maqedonisë Veriore me ushtrime të përbashkët

Në bazë të protokolleve për bashkëpunim dhe protokollit ndërmjet Ministrisë së Punëve të Brendshme të Kosovës dhe asaj të Maqedonisë së Veriut, për ndjekje...

Tashmë ka planet me emrin Arbër

Tiranë, 18 dhjetor - Akademia e Shkencave deklaroi se Bashkimi Ndërkombëtar i Astrofizikanëve ka certifikuar zgjedhjen që mijëra shqiptarë i bënë emrit Arbër për...

Gjenden pas gjashtë muajsh dy të rinjtë e zhdukur shqiptarë

Është gjetur e mitura Yllka Derri, e cila ishte lajmëruar e zhdukur nga familjarët e saj për disa muaj. Drejtoria Rajonale e Policisë në Gjakovë...

Opinione