Pasojat e tërmetit, 302 familje në Tiranë marrin dëmshpërblim

Këshilli Bashkiak ka miratuar listën me emrat e 302 familjeve, banesat e të cilëve kanë pësuar dëme si pasojë e tërmetit të 21 shtatorit...

E dhimbshme , mashtrohet plaku – në vend të telefonit i shesin gur

Në një ngjarje të pazakontë është gjendur dje një qytetar. Nëpërmjet një postimi në Facebook, Genc Rahmani, ka treguar mashtrimin që i është bërë një...

Thaçi i bindur se dialogu do të përfundojë së shpejti me njohje në mes...

Përmes një postimi në Facebook, Thaçi ka thënë se letrat e Trump e kanë skicuar epilogun e procesit të dialogut ndërmjet Kosovës dhe Serbisë,...

Osmani për Pagarushën: Lamtumirë, mbretneshë!

Krerët institucional dhe qindra qytetarë bënë homazhe sot në Teartin Kombëtar në nderim të jetës dhe veprës së këngëtarës. E kryeparlamentarja Vjosa Osmani pos që...

Vendet skeptike të BE-së, pengesë për liberalizimin e vizave për Kosovën

Metodologjia e re për anëtarësim në Bashkimin Evropian, nga shoqëria civile shihet si frenim i zgjerimit dhe anëtarësimit të vendeve të Ballkanit Perëndimor në...

Ramush Haradinaj tregon shkathtësitë në gjuajtje me sëpatë

Por pas 21 vitesh nga përfundimi i luftës, ai ka treguar se nuk i ka humbur shkathtësitë luftarake. Në një video të siguruar nga Syri.net,...

Presidenti Thaçi: Këngët e Nexhmije Pagarushës do të jetojnë përgjithmonë me ne

Por, sipas Thaçit, kujtimi për Bilbilin e Kosovës kurrë nuk do të zbehet dhe këngët e saj do të jetojnë përgjithmonë me ne. “Sot, në...

Flet mbesa e Nexhmije Pagarushës: Në kohë kur nuk ishte mirë ngushëllohej me muzikën...

Mirjeta është familjarja e parë që ka folur që pas vdekjes së këngëtares. “Për të ishte familja çdo herë në vend të parë të cilën...

Kurti: Muzika dhe arti e humben ikonën e tyre, kombi humbi anëtaren më të...

Kreu i ekzekutivit thotë se ata që e kishin fatin ta njihnin për së afërmi e kishin kënaqësinë ta njihnin thjeshtësinë e saj. “Ajo u...

​Delegacioni i Komisionit të Venecias mbërrin sot në Tiranë

Pritet që ata të japin opinionin e tyre për çështjet e deleguara të cilat janë kërkesa e Metës për Kushtetuesen dhe rishikimi i paketës...

Opinione