Qalaj: Më shumë se 100 policë kanë probleme serioze shëndetësore

Drejtori i Policisë së Kosovës, Rashit Qalaj tha se më shumë se 100 policë kanë probleme serioze shëndetësore, dhe se ata janë duke marrë...

Policia për rastin në Gjilan: E dyshuara ishte nën terapi

Lidhur me rastin e cilësuar ‘vrasje e rëndë’ dhe ‘vetëvrasje’ të ndodhur me datën 18.02.2020 në rrugën “Xhevat Ajvazi” në lagjen Bujanina të Gjilanit,...

Edhe kjo ndodh: Qytetarët e Shqipërisë mendojë se Ibrahim Rugova është kryeministër i Kosovës...

Të hënën Kosova shënoi 12 vjetorin e pavarësisë. Derisa kudo u festua kjo ditë, qytetarët në Shqipëri nuk ia kanë idenë se çfarë kuptimi ka...

Cakaj takon Konjufcën: Kufiri Kosovë-Shqipëri duhet të hiqet menjëherë

Cakaj falënderoi edhe njëherë popullin e Kosovës për ndihmën e dhënë në rastin e tërmetit tragjik, ku shtoi se kufiri Kosovë-Shqipëri duhet të hiqet...

Kthesë te tragjedia në Gjilan, motra nuk i vrau prindët dhe vëllaun

Ditën e djeshme një tragjedi e pesëfishtë tronditi Gjilanin. Fillimisht u raportua se policja Valdete Bllaca, para se të vetëvritej kishte ekzekutuar prindërit dhe...

Erdogan uron Albin Kurtin

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, ka uruar Albin Kurtin për postin e kryeministrit të Kosovës. Sipas komunikatës nga Zyra për Komunikim Publik e...

Sot është dita e lindjes së heroit Hamëz Jashari

Heroi, Hamëz Shaban Jashari, sot ka ditëlindjen. Djali i Shaban Jasharit dhe vëllai i komandantit legjendar, Adem Jasharit, Hamëza mbush 70 vjet. Hamza ka vetëm një...

Berisha: Rama “peng” i Beogradit, tentoi tradhtinë e dytë kombëtare ndaj Kosovës

Konflikti i klimës politike në Shqipëri ka ndikuar indirekt edhe te shqiptarët në rajon. Por për ish-kryeministrin shqiptar Sali Berisha kjo është çështje linjash...

Kapen në Itali mbi 500 kg lëndë narkotike, dyshohet se vinte nga Shqipëria. Pamjet...

Nje sasi prej gati 500 kg lende narkotike, qe dyshohet se vinte nga Shqiperia eshte sekuestruar nga autoritetet italiane.  Mediat fqinje bejne me dije se droga eshte...

Grenell reagon ashpër: SHBA e hapur për idenë e shkëmbimit të territoreve – Rrenë...

Emisari i Donald Trump për dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell, ka reaguar ashpër ndaj një lajmi që theksonte se Shtetet e Bashkuara të Amerikës ende...

Opinione