Pezullohen lundrimet nga Bari drejt Durrësit dhe anasjelltas për shkak të motit të keq

Përkeqësimi i motit në ditët e para të vitit 2020 ka krijuar probleme për lundrimin e trageteve mes dy brigjeve të Adriatikut, ndaj Drejtoria...

Kroaci, mbahet raundi i balotazhit në zgjedhjet presidenciale

Vendvotimet janë hapur në Kroaci për raundin e dytë të zgjedhjeve presidenciale. Rreth 3,8 milionë qytetarë me të drejtë vote, do të zgjedhin sot ndërmjet...

Nesër takohen Thaçi e Kurti

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi dhe kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti do të takohen nesër në mesditë. “E mirëpres paktin që pas ftesës së...

Goditi vëllain me thikë pas një konflikti, arrestohet 16-vjeçari në Durrës

Një 16-vjeçar ka rënë në pranga pasi goditi me thikë vëllain e tij. Bëhet fjalë për shtetasin e mitur O.O., banues në Luz të Fushë-Krujës. Pas...

Haradinaj: Dy vjet qeverisje e sfiduar – ndalova ndarjen, ktheva ligjshmërinë dhe forcova ekonominë

Kryeministrin në largim i Kosovēs Ramush Haradinaj qeverisjen dyvjeçare të tij po e quan sfiduese dhe me shumë vështirësi e pengesa. Por edhe me...

Ushtari i UÇK-së që injoroi dy herë Specialen: Thirrja nga Gjykata nuk është krenari

Ndonëse i ftuar të jep përgjigje për atë çka i kërkoi Specialja, Berisha ka refuzuar të thotë një fjalë të vetme për gjithçka ka...

Shqiptari nuk e di çka është frika! Me Agim Ramadanin në veturë vozitë nëpër...

Një mërgimtar që për festat e fundvitit ka ardhur në Kosovë, për të qenë pran të afërmve të tij ka vendosur një thënie të...

Fshin postimet dhe akuzon portalet kosovarja që u mërzit për vrasjen e gjeneralit iranian

Madje, përmes një postimi tjetër në profilin e saj në Facebook, ajo ka akuzuar gazetarët, nga ku paralajmëruar edhe padi ndaj portaleve. Ajo pretendon se...

Mërgimtarët po maltretohen në kufi, gati gjashtë orë pritje në Merdare

Sipas të dhënave të fundit nga Qendra për Menaxhim Kufitar, veç në Merdare, pritjet arrijnë deri në mbi 5 orë, shkruan lajmi.net. Aty janë krijuar...

LVV: Të lirohet Nezir Mehmetaj dhe të ndalet përndjekja e qytetarëve të Kosovës

Lëvizja Vetëvendosje ka kërkuar lirimin e shtetasit të Kosovës, Nezir Mehmetaj, i arrestuar nga autoritetet e Serbisë në Merdare. “Arrestimi i Nezir Mehmetajt tregon se...