Albin Kurti: Dështuan negociatat me LDK-në!

Lideri i Lëvizjes Vetëvendosje Albin Kurti ka njoftuar se kanë dështuar negociatat me partinë e Isa Mustafës për koalicionin, e që nesër në Kuvend...

E “kryqëzuan” për Kosovën, Rama: Mallkimet tuaja nuk bëjnë as tradhtar, as Esat Pashë

Kryeministri Edi Rama ka zgjedhur tu përgjigjet në festën e Krishtlindjes kritikëve të tij që prej ditësh e kanë akuzuar për tradhti kombëtare në...

Shembull i tolerancës fetare, deputetja me shami viziton motrat e nderit për Krishtlindje

Toleranca ndër fetare është e shprehur në Kosovë. Myslimanë dhe katolikë festojnë bashkë festat fetare të njëri-tjetrit. Një shembull i mirë i tolerancës ndër fetare...

Drekë krishtlindjeje për të prekurit e tërmetit, i pranishëm edhe Meta

Presidenti i Shqipërisë Ilir Meta me anë të një statusi në Facebook ka bërë me dije se ditën e sotme ka marrë pjesë në...

Policia e Kosovës me plan operativ për Vitin e Ri

Policia e Kosovës është përkushtuar që festa e Vitit të Ri të kalojë më së miri në aspektin e sigurisë. “Sikurse edhe viteve të kaluara...

Pandeli Majko i thotë “JO” Mini-Shengenit të Ramës e Vuçiqit?

Ministri i Diasporës, Pandeli Majko, ka uruar sot përmes një postimi në Facebook, festën e Krishtlindjeve. Ky urim mesa duket është zgjedhur edhe si një...

SHBA-ja e përcaktoi Pakistanin si vend ku shkelen liritë fetare

Pakistani e ka kundërshtuar vendimin e Departamentit amerikan të Shtetit, i cili e vendosi këtë vend në listën e shteteve që shkelin liritë fetare. “Pakistani...

Me pistoletë me fishekë gati për qitje, parandalohet krimi në Shkodër

Policia e Shkodrës parandaloi një ngjarje të mundshme kriminale dhe vuri ne pranga nje 43-vjecar, qe u kap me armë zjarri në brez, me...

Në kërkim ndërkombëtar, kush është fieraku i arrestuar. Pjesë e grupit të strukturuar kriminal

Një tjetër person në kërkim ndërkombëtar bie në prangat e Policisë. Policia e Fierit ben me dije se ka arrestuar shtetasin Mario Mamani, 51...

Vdes në rrethana të dyshimta shtetasi i Turqisë në Pejë, gjendet në banesën e...

Në rrethana të dyshimta ka vdekur një person dje në Pejë. Policia e Kosovës ka bërë të ditur se viktima i përkiste komunitetit turk, shkruan...