Mini-shengen/ Basha: Qeveria shqiptare mungesë ndjeshmërie ndaj Kosovës

Për kreun e opozitës, Lulzim Basha, qeveria shqiptare tregoi mungesë ndjeshmërie dhe mirënjohjeje për Kosovën, duke u përfshirë pa të në procesin e quajtur...

E mrekullueshme: Halil Kastrati do t’i dhurojë 128 shtëpi gjatë këtij muaji

Humanisti shqiptar, Halil Kastrati, ka njoftuar se më 28 dhjetor, do i dhurojë gjithsej 128 shtëpi për familjet nevojtare, transmeton Insajderi. Ai përmes Facebook ka...

Fondit rezervë i Kosovës mbetet pa asnjë cent, Haradinaj arsyeton shpenzimin

Kryeministri në largim i Kosovës, Ramush Haradinaj thotë se mjetet e Fondit rezervë të Kosovës, janë shpenzuar në përputhje me ligjin. “Këtë vit, ky fond...

Meta: Serbia të ndalojë fushatat kundër integrimit të Kosovës

Në një intervistë për televizionin boshnjak “O Kanal”, presidenti shqiptar Ilir Meta është shprehur se Serbia duhet të ndalojë fushatën kundër integrimit të Kosovës...

Diplomati amerikan çuditet me kryeministrin e Shqipërisë: Vuçiq e ka qëllim izolimin e Kosovës,...

Profesori i njohur amerikan, Edward Joseph ka reaguar për mini-shengenin ballkanik në një intervistë të tij të dhënë para disa dite Reagime të shumta janë...

Zheji për 360grade.al: E bëri edhe këtë! Mes tre sllavëve dhe duke poshtëruar Kosovën!

Nga Artur Zheji E bëri edhe këtë ay, kryeministri ynë! E bëri mbledhjen e ballkanasve veriorë, pa Kosovën dhe duke i kthyer dukshëm shpinën...

Ofendimet ndaj Haradinajt/ Shpëtim Idrizi: Ramën po ta çosh në spital psikiatrik nuk ta...

Kreu i PDIU-së, Shpëtim Idrizi ka reaguar pas deklaratave të kryeministrit Rama ndaj kryeministrit kosovar, Ramush Haradinaj. Në një postim në rrjete sociale, Idrizi shkruan...

Shqiptari vr et dy persona, dashnorin e motrës dhe kusheririn e tij

Një krim i dyfishtë tronditi ditën e djeshme Patosin, ku mbetën të vdekur dy të rinj. Martin Skëndaj, gardian burgu qëlloi me pistoletë komshiun e...

Haradinaj: Ramën e kam vëlla, por nëse i dhimbsen kosovarët të heqë taksën në...

Kryeministri në largim i Kosovës, Ramush Haradinaj ka komentuar sot samitin në Tiranë për mini-shengenin ballkanik, ku këtë herë ishte i pranishëm edhe Mali...

Mini-Shengeni, Zaev: Në Tiranë po bëjmë përmbledhje nga Novi Sadi dhe Ohri

Kryeministri Zoran Zaev sot në Tiranë tha se Samiti i liderëve të Ballanit Perëndimor ka për qëllim kryesor lirinë e qytetarëve, mallrave dhe shërbimeve...