“Kur më vdiq babai, hoqa vëthin dhe mjekrën”, Edi Rama tregon si e përjetoi...

Kryeministri Edi Rama ishte sot në familjen e Fatmir Gjanës në Durrës, që humbi bashkëshorten, Xhuljetën, nga tërmeti katastrofik i 26 nëntorit. tmir Gjana tregoi...

Rama citon hoxhën e njohur shqiptar: Feja myslimane thotë mos kurse asgjë për atdhe

Shefi i qeverisë prej ditësh duket se e ka kthyernë rutinë publikimin e fjalëve të shenjta, ku citon thënie të mençura nga dijetar dhe...

Rama surprizon Aurelin e vogël, i sjell në dhomë Ronaldon

https://youtu.be/EubaakiTfzg Aurel Lala, vogëlushi 7-vjeçar që i shpëtoi mrekullisht kastrofës së tërmetit të 26 nëntorit duke u hedhur  nga kati i tretë ku jetonte në...

Negociatat për qeverinë e re në Kosovë qartësojnë edhe postin e kryetarit të Kuvendit

Ndonëse konstituimi i Kuvendit dhe Qeverisë së Kosovës janë dy procese të ndara, Lëvizja Vetëvendosje, si fituese e zgjedhjeve parlamentare të 6 tetorit dhe...

Nis restaurimi i ndërtesave në Shqipëri, inxhinierët tregojnë si po ndërhyhet në kolonat e...

Punimet e para për restaurimet strukturore të dëmtimeve të ndërtesave nga tërmeti në Durrës do të shërbejnë si model për ndërhyrjet e tjera në...

Shkatërrohet banda italo-shqiptare e drogës, 9 në pranga

Autoritetet italiane kanë ekzekutuar një tjetër operacion të suksesshëm, i cili ka çuar në shkatërrimin një bande trafikantësh droge italo-shqiptare. Me urdhër të Prokurorisë së...

Lobimi rus, Lulzim Basha rrezikon deri në 5 vjet burg

Mbërrin në Gjykatën e Tiranës dosja e kryeopozitarit shqiptar, Lulzim Bashës për lobimin rus. Me ligjin e ri, kompetent është prokurori i çështjes. Me...

Kurti: Takimet me LDK-në vazhdojnë derisa të arrihet marrëveshja që dëshirojmë

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti ka deklaruar se me Isa Mustafën do të kenë takime dhe komunikime të vazhdueshme, derisa të arrijnë marrëveshjen...

Ja çfarë banesa do të ndërtojë Behgjet Pacolli në zonën e goditur nga tërmeti...

Të dashur miqtë e mi, Me një shpejtësi rekorde përfundoi projekti i ndërtesave me apartamente moderne, që do të ndërtohen në Thumanën e goditur...

Shqiptarit i fluturojnë eurot nga valixhja: Policët e aeroportit hasen me të papriturën

Policët në aeroportin Schipol të Amsterdamit janë përballur me një situatë të pazakontë. Teksa po kryenin kontrollet rutinë ata vërejtën se një shqiptari 30 vjeçar...

Opinione