Rama emëron Bushati si të dërguar të posaçëm në OSBE

Ish-ministri i Jashtëm i Shqipërisë, Ditmir Bushati, është emëruar nga kryeministri shqiptar Edi Rama si i dërguar i posaçëm në OSBE. Në këtë pozicion...

Meta s’e dekreton ligjin “Antishpifje”, thotë se ai shkel të drejtën e lirisë së...

Sipas Metës, ky ligj “shkel parimet themelore kushtetuese të një shteti demokratik, të drejtën e lirisë së shprehjes, së shtypit dhe të drejtës së...

Haradinaj jep dorëheqje nga posti i kryetarit të AAK-së

Këtë veprim thotë ta ketë ndërmarr për shkak të shpalljes së zgjedhjeve të brendshme partiake dhe se deri në Kuvendin e ri të AAK-së...

Prani e rusëve në organizimin e protestës në Graqanicë

Në organizmin e “protestës shëtitëse” të serbeve në rrugën kryesore të Graqanicës, më 9 janar, e cila u bë “për ta kundërshtuar shtetëzimin e...

Ia djegën djalin, 75 vjeçari me lot në sy kërkon burgim të përjetshëm për...

Resmije Bytyqi, Murat Ademi, Fadil Fetiu e Reshat Ademi, janë këta katër persona të cilët ia morën jetën 44 vjeçarit nga fshati Peçan i...

Bie borë në Prishtinë

Sot ka nisur të bie bora e parë gjatë muajit janar në Prishtinë. Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se do të mbajë mot kryesisht...

Nëse nuk formohet Qeveria e Kosovës, nga 1 Marsi nuk ka paga

Vonesat në formimin e qeverisë, pritet të shkaktojnë probleme buxhetore në vend.Këshilltari politik në Ministrinë e Financave, Lulëzim Rafuna, thotë se në rast që...

“Presidenti nuk mund t’i japë afat Kurtit, por mund ta mandatojë LDK’në për formimin...

Njohësit e çështjeve kushtetuese thonë që Kurti nuk ka një afat të caktuar për ti kthyer përgjigje presidentit. Nuk kanë aspak miqësi mes vete. Por,...

Pamjet e aksidentit, shoferes shqiptare i fluturon makina në autostradë

Një aksident rrugor ka ndodhur këtë mbrëmje në aksin rrugor Vlorë- Novoselë. Makina e tipit Hyundai është përplasur me trafikndarësen e rrugës dhe është...

Loja ping-pong me idenë për heqjen e kufirit Kosovë – Shqipëri

Heqja e kufirit ndërmjet Kosovës dhe Shqipërisë, nga udhëheqësit e institucioneve të të dyja shteteve, ishte paralajmëruar me një pompozitet mjaft të madh. Por, në...

Opinione