Shqipëria merr sot presidencën e OSBE-së

Kryeministri shqiptarë Edi Rama dhe Ministri i Jashtëm në detyrë Gent Cakaj do të udhëtojnë sot drejt kryeqytetit të Sllovenisë, Bratislavës, për marrjen...

Rama: Po hetohen 60 kompani në Durrës, për rindërtimin na duhet fuqi punëtore nga...

Ashtu siç ka ndodhur rëndom pas fatkeqësive natyrore, kryeministri shqiptar Edi Rama ka mbledhur qeverinë e tij në një mbledhje të jashtëzakonshme që në...

Tjetër tërmet me magnitudë 3.4 në Shqipëri

Një tjetër tërmet ka rënë gjatë natës në Shqipëri. Lëkundja ishte me magnitudë 3.4 me epiqendër në qytetin e Mamurrasit. Nur raportohet për dëme...

U dorëzua kontingjenti i dytë i ndihmave të gjashtë organizatave humanitare nga Maqedonia

Sot në orët e mëngjesit, në Shqipëri u nis kamioni i dytë me ndihma humanitare të grumbulluara nga gjashtë organizata të Maqedonisë të dedikuara...

Lëvizja Vetëvendosje i jep përgjigjen e fundit LDK-së

Kandidatja për deputete nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Albulena Haxhiu, është deklaruar lidhur me ngecjen e madhe për arritjen e koalicionit për bashkëqeverisje ndërmjet...

Thaçi dhe Haradinaj kundërshtojnë deklaratat e Vuçiqit për Reçakun

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi dhe kryeministri në detyrë, Ramush Haradinaj kanë reaguar pas deklaratave të presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiq i cili e...

Sgarbi: Shqipërinë e quaja dikur “vendi i komunistëve kinezë”

Në emisionin “Porta a Porta” të Bruno Vespas i ftuar me kryeministrin shqiptar, Edi Rama ishte deputeti italian e kritiku i njohur i artit,...

Olsian Çela zgjidhet kryeprokuror i Shqipërisë

Olsian Çela është zgjedhur kryeprokurori i ri i Shqipërisë. 101 deputetë në Kuvendin shqiptar votuan pro kandidaturës së Celës, i cili u rendit...

Zoran Tegeltija zgjidhet kryeministër i Bosnje dhe Hercegovinës

Parlamenti i Bosnje dhe Hercegovinës, të enjten, zgjodhi kryeministrin e ri të vendit. Zoran Tegeltija do të jetë kryetar i Këshillit të Ministrave në mandatin...

Dialogu Kosovë-Serbi tema më e rëndësishme e konferencës në Berlin, Thaçi panelist kryesor

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, pas Brukselit ka arritur në kryeqytetin gjerman. Në Berlin, Thaçi do të jetë panelist kryesor në konferencën e organizuar nga...

Opinione