Shqipëri, propozohet testi i “idiotit” për shoferët

Ministria e Brendshme e Shqipërisë dhe Policia e Shtetit zhvilluan një tryezë për prezantimin ne analizës së situatës dhe propozimet për ndryshime në...

Kërcënon presidenti: Do të ndërmarrë veprime nëse nuk propozohet mandatari

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi ka kërcënuar me veprime kushtetuese në rast se nuk gjendet zgjidhje për formim të institucioneve. Ai ka kërkuar që...

Osmani: Nuk bashkëpunojmë me PAN-in për ta shkarkuar Konjufcën

Nënkryetarja e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Vjosa Osmani, ka thënë se nuk do të pranojnë të bëhen bashkë me PAN-in për ta shkarkuar Glauk...

Video e rrallë: Kështu serbët i dëbuan shqiptarët nga Prishtina, në vitin 1999

Spastrim etnik i Kosovës kishte filluar më datën 25 mars një ditë pas fillimit të bombardimeve të NATO-s mbi Jugosllavinë. Këto pamje të rralla filmike...

Ky është dënimi që mund të marrë Ramush Haradinaj nga padia e Edi Ramës

Përkundër takimeve zyrtare, që shpeshë-herë i ikën, tani më kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama dhe kryeministri në detyrë i Kosovës, Ramush Haradinaj, mund të...

Flasin nga VV-ja: Duan të na paraqesin të paaftë

Është zëdhënësi i VV-së, Arlind Manxhuka ai që përmes një postimi në Facebook, e ka cilësuar si pozitiv faktin që e gjithë shoqëria është...

Padia që shkaktoi zemërim në Kosovë e gëzim në Serbi

Ideja e shkëmbimit të territoreve edhe një herë ka përplasur kryeministrin e Kosovës në detyrë Ramush Haradinajn me homologun e tij nga Shqipëria Edi...

Haradinaj për vrasjen e vëllezërve Gërvalla: Ata gjithmonë na vranë në prita si qyqarët

Kryeministri në detyrë, Ramush Haradinaj, ka përkujtuar veprimtarët Jusuf Gërvalla, Kadri Zeka dhe Bardhosh Gërvalla, të cilët para 38 vjetëve u vranë nga segmente...

38 vite nga vrasja e vëllezërve Gërvalla dhe Kadri Zekës

17 janari i vitit 1982, është dita kur u vranë në një atentat vëllezërit Jusuf e Bardhosh Gërvalla dhe Kadri Zeka. Edhe pse kanë kaluar...

Mustafa thotë se për apetite politike nuk duhet dëmtuar vendi

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Isa Mustafa, ka folur rreth bisedimeve disa javësh me Lëvizjen Vetëvendosje rreth marrëveshjes për bashkëqeverisje. Në një intervistë...

Opinione