Ambasada britanike në Prishtinë: Nuk është koha për manovrime politike

Ambasada britanike në Prishtinë ka thënë se në kohën kur shumica e vendeve në botë po përballen me pandeminë e koronavirusit, në Kosovë nuk...

Regjisori kërçovar që përloti amerikanët me filmin “Tragjedia e Kosovës” (VIDEO)

Ramazan Hajdini është një emër i njohur i diasporës shqiptare. Ai është një regjisor i shquar ka një opus të pasur të veprave të...

Rama: Masat shtrënguese efektive, mund të numëronim mbi 100 viktima

Kryeministri shqiptar Edi Rama mbrojti edhe njëherë masat shtrënguese të vendosura nga qeveria për të parandaluar përhapjen e gjerë të koronavirusit në vendin tonë. Sipas...

Thaçi tregon pse u tërhoq nga kërkesa për shpalljen e gjendjes së jashtëzakonshme

I pyetur në T7, se pse u tërhoq nga plani për gjendjen e jashtëzakonshme, Thaçi u përgjigj se një gjë e tillë ndodhi pas...

OBSH: Kosova të bëhet gati shpejt për përballimin e përkeqësimit të situates së pandemisë

Krerët e Organizatës Botërore të Shëndetësisë kanë mbajtur sot konferencën e rregullt për gjendjen me virusin SARS-CoV-02 në botë. Pas fjalës së drejtorit të...

Zeka: Takimet e fshehta te Albin Kurtit me Gjykatën Speciale shumë të çuditshme

Zeka, në RTV Dukagjini, ka thënë se Kryeministri Kurti dhe Albulena Haxhiu janë takuar me prokurorin e Gjykatës Speciale por të njëjtit nuk kanë...

Thaçi: S’kam pasur gisht në rrëzimin e Qeverisë Kurti

As s’kam pasur gisht, as s’kam pasur dorë”, ka thënë Thaçi, në emisionin “Pressing”, në televizionin T7. “Unë s’kam qenë në Kuvend. Është e drejtë...

Hashim Thaçin e quajtën tradhtar, Albinin e presin me duartrokitje

Me brohorima dhe duartrokitje është pritur kryeministri në detyrë i Kosovës, Albin Kurti, nga qytetarët që gjenden në konviktet e Qendrës së Studentëve, e...

Shkon në 125 numri i të prekurve me koronavirus në Kosovë

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës ka konfirmuar për 13 raste të reja të prekura me koronavirusin e ri. “Rastet pozitive janë raste kontakti,...

E dhimbshme, ndërron jetë djali i vetëm i familjes, në luftë ia kishin vrarë...

Në moshën 43 vjeçare, sot ka vdekur Sefer Avdi Batusha nga Krusha e Vogël. I ndjeri ishte djali i vetëm, pasi gjatë luftës atij ia...

Opinione