Shkon në 51 numri i të vdekurve në Serbi nga koronavirusi

Gjatë ditëve të fundit në Serbi janë regjistruar shtatë vdekje të reja nga COVID-19, kështu duke e çuar në 51 numrin e përgjithshëm të...

Shkon në 361 numri i të prekurve me koronavirus në Shqipëri, mes tyre një...

Vetëm 24 orët e fundit janë shënuar 28 raste të reja, mes tyre dhe një fëmijë. Ndërkohë mosha mesatare e rasteve pozitive është 50 vjeç. Në...

Jashari: 21 vite pas Masakrës së Rezallës, kriminelet serbë ende lëvizin lirshëm

Kryetari i komunës së Skenderajt, Bekim Jashari ka kujtuar 94 të rënët e Masakrës së Rezallës, duke thënë se kjo masakër, bashkë me masakrat...

Greqi, një tjetër kamp refugjatësh futet në karantinë

Greqia ka futur në karantinë kampin e dytë me migrantë, pasi një 53-vjeçar ka dalë pozitiv në testin për koronavirus, ka njoftuar Ministria për...

Shqipëria në karantinë totale deri të hënën në orën 05:00 të mëngjesit

Dita e sotme vazhdon t’i gjejë shqiptarët në Shqipëri të mbyllur brenda në shtëpi. Ashtu si javën e kaluar, nga dita e shtunë ora...

Kosovë, 21 vjet nga masakra e Rrezallës

Sot bëhen 21 vjet nga masakra e Rrezallës së Skenderajt në Kosovë, ku nga ushtria dhe policia serbe ekzekutuan 98 shqiptarë, banorë të Rrezallës...

Shqiptarët në Londër humbin njeriun më pozitiv, ndërroi jetë nga COVID 19

Pas infektimit nga koronavirusi, ka ndërruar jetë edhe një shqiptar nga Kosova, që jetonte në Londër. Bëhet fjalë për Naser Ramadanin, i cili ishte nga...

Mustafa: Bëjmë koalicion me AAK’në dhe me Nismën – duhet të bashkëpunojmë edhe me...

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, ka ripërsëritur qëndrimin e partisë së tij se Kosova duhet të bëhet me qeveri të re,...

Publikohet anketa e parë: Vetëvendosja e Albin Kurti me 52 për qind përkrahje

Një sondazh i realizuar nga Uboconsultig ka nxjerrë se në rast se zgjedhjet do të mbaheshin shpejt, fituese do të dilte Lëvizja Vetëvendosje me...

Lobi shqiptar në Amerikë ka qenë ndër 5 lobet më të fuqishme

Ajo diasporë ka qenë karta ma e fuqishme që kemi pasur si komb. Me diplomacinë e trefishtë të ish ministrit kurvë Skënder Hysenit u...

Opinione