LDK po ia numëron ditët Vetëvendosjes, thotë se i kanë një javë kohë për...

Kushtetuta e Kosovës nuk parasheh afate se kur partia e parë e dalë nga zgjedhjet duhet që të propozojë mandatarin te presidenti i vendit....

Shqipëri, regjistrohen dy tërmete

Mëngjesin e sotëm qyteti i Korçës në Shqipëri është zgjuar me lëkundje tërmeti. Kanë qenë dy lëkundje me një magnitudë relativisht të lehtë që kanë...

Djaloshi kosovar në Zvicër që deri tani është operuar 70 herë

Djaloshi kosovar nga Zvicra, Arlindi (24) ka një sëmundje të lëkurës. Për këtë arsye, ai rregullisht duhet t`i operoja ulçerat. Ai nuk e di...

Nuk respektuan masat, policia e Kosovës ndaloi 63 persona

Policia e Kosovës ka shoqëruar 63 persona për shkak të shkeljes së urdhrave qeveritarë, sidomos të kufizimit të lëvizjes. Shifra më e lartë e të...

Infektohet me koronavirus një imam

Hoxha i fshatit Smrekonicë të Vushtrrisë është infektuar me koronavirus. Kjo është konfirmuar nga kryetari i kësaj komune, Xhafer Tahiri. Sipas tij, janë bërë 33...

Këto janë ndihmat që do arrijnë sot në Kosovë me aeroplan ushtarak nga Turqia

Ndihmat nga shteti turk përfshijnë pajisje të ndryshme mjekësore dhe mbrojtëse. Yavuz Selim Kiran, zëvendësministër i Jashtëm i Turqisë ka publikuar fotografi të kontigjentit të...

Kurti e emëron edhe një zëvendësministër

Me anë të një komunikate për media, është bërë e ditur se Kurti ka emëruar Edison Jakurtin, zëvendësministër të Ministrisë së Ekonomisë, Punësimit, Tregtisë,...

Kurti, Kosnett, ministra e deputetë urojnë Ditën e Romëve

Mirëpo, për herë të parë në 49 vite, për shkak të pandemisë së koronavirusit, kjo do të shënohet pa ndonjë aktivitet në mbarë botën. Por,...

Zyrtari i Ministrisë së Shëndetësisë të Kosovës rezultoi pozitiv me Covid-19, testohen 58 kolegë...

Gjatë ditës së martë një zyrtar i Ministrisë së Shëndetësisë të Kosovës ka rezultuar pozitiv me virusin SARS-COV-2. Sipas zëdhënësit të Ministrisë së Shëndetësisë, Faik...

A do të kalojë Vjosa Osmani te Vetëvendosja? Ja përgjigja e saj!

Vjosa Osmani nuk është përgjigjur direkt në pyetjen nëse mund të leshoje LDK-në dhe të kalojë në Lëvizjen Vetëvendosja, por ka bë të qartë...

Opinione