Veseli: Në Koshare i dëshmuam botës aftësinë tonë për luftë frontale

Veseli shkroi se heroizmi i Brigadës 138 Agim Ramadani si dhe flijimi i shumë luftëtarëve të lirisë në Koshare, i hapi rrugën çlirimit të...

Rama: Lajmi i mire, edhe 11 të shëruar sot

Kryeministri shqiptar Edi Rama ka bërë të ditur se edhe 11 pacientë të tjerë janë shëruar nga koronavirusi COVID-19. “Lajm i mirë: 11 të shëruar...

Thaçi: Të gjithë e kemi për obligim moral dhe ligjor ta respektojmë Kushtetutën

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, uroi qytetarët për Ditën e Kushtetutës duke thënë se pas shpalljes së pavarësisë, aprovimi i aktit më të lartë...

Albin Kurti sot në Prizren dhe Malishevë

Kryeministri në detyrë, Albin Kurti, sot do të vizitojë Prizrenin në kuadër të vizitave që po i zhvillon në gjithë Kosovën për të parë...

Kosovë, shkon në 224 numri i rasteve me COVID-19

Kosova ka raportuar edhe për 14 raste të reja të diagnostikuar pozitiv me koronavirusin e ri (COVID-19), ku numri i përgjithshëm i të infektuarve...

21 vjet nga thyerja e kufirit Kosovë-Shqipëri

Beteja e Koshares më 9 prill 1999, në kuadër të operacionit “Shigjeta”, është njëra ndër më të përgjakshmet dhe më heroiket e luftës së...

Albini dhe Vjosa ia humbën karrierën Isës dhe Hashimit

Kriza e Kosovës është artificiale. Çdo krizë e krijuar artificialisht në politikë, shpesh ka qenë bumerang për ata që e kanë krijuar. Kështu ka shkruar...

Gruaja pas pagesës së faturave njofton postën se është e infektuar me koronavirus

Një grua e infektuar me koronavirus mëngjesin e sotëm ka hyrë në postë në Zagreb, ndërsa pasi i pagoi faturat i informoi të pranishmit...

Bisedimet me Serbinë, Kurti i shkruan Lajçakut për parimet dhe ekipin negociator

Kryeministri në detyrë i Kosovës, Albin Kurti përmes një letërkëmbimi me përfaqësuesin e posaçëm të BE-së për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak, ka thënë se...

Virusi që preku edhe gazetat

Të gjitha gazetat ditore në Kosovë kanë ndërprerë publikimin në shtyp. Gazetarët punojnë nga shtëpia me orar të shkurtuar. Ka prej tyre që edhe...

Opinione